Řeč je o velmi zdevastované vozovce v ulici K Barrandovu, která dlouhá léta nahrazovala Pražský okruh.

Část oprav TSK na silnici už vykonala, ale teď ji čekají další. „K rozsáhlé rekonstrukci této komunikace jsme mohli přistoupit až loni ve chvíli, kdy byl zprovozněn Pražský okruh mezi dálnicemi D5 a D1. Do té doby jsme zde prováděli pouze lokální údržbu,“ uvedl Tomáš Mrázek, mluvčí TSK. Opravy jsou naplánované pro úsek od Barrandovského mostu až po ulici Lamačova ve směru z centra. „Zde opravíme vozovku frézováním a následnou pokládkou živičných vrstev společně s výměnou obou dilatací mostního objektu přes Růžičkovu rokli,“ upřesnil Mrázek.

Práce musejí až do 25. října počítat vždy s uzavírkou jedné poloviny komunikace, doprava bude převedena do jednoho jízdního pruhu.

Druhým opravovaným úsekem je část ulice K Barrandovu od ulice K Holyni po Štěpařskou ve směru do centra. „Starý povrch opět nahradíme novou živicí a v části proběhne výměna kompletních konstrukčních vrstev,“ informoval Mrázek. Práce se uskuteční v termínu od 13. září do 16. října – vždy s uzavírkou na jedné polovině komunikace; doprava bude usměrněna do jednoho jízdního pruhu.