Oslava (a ne poslední) se odehrála ve čtvrtek v pražské zoologické zahradě. Pětiměsíční mláďata tygrů sumaterských dostala svá jména.

Za kmotry jim šly herecké sestry Aňa a Ester Geislerovy. A jaké jméno zatím ještě malým šelmám herečky vybraly? „Pojmenovaly jsme je Gejša a Gréta. Jsou to jména pro vznešené a nebezpečné holčičky,“ uvedly herečky.

V pražské zoo se první mláďata tygrů sumaterských podařilo odchovat téměř před 40 lety, doposud se zde narodilo 32 mláďat. Pokřtěná koťata Gejša a Gréta váží v současné době kolem 17 kg. Tygři sumaterští patří mezi kriticky ohrožené druhy, jejichž počet v přírodě se pohybuje okolo 500 kusů. Na rozdíl od tygra ussurijského, který dosahuje váhy až 250 kilogramů, jde o nejmenšího tygra s váhou mezi 90 až 110 kily. Přesto je to velmi silná a lovecky zdatná šelma.

Slaví lední medvědi

A na jakou oslavu se mohou návštěvníci zoologické zahrady těšit? Zítra ve 13 hodin mohou popřát k narozeninám ledním medvědům.

Pražská zoologická zahrada chová tři a jejich výběh patří k nejoblíbenějším zastavením každého návštěvníka. Není dítě, které by se nelepilo na sklo jejich výběhu. Společné narozeniny oslaví pětadvacetiletá samice Bora, její osmiletá dcera Alberta a nejmladšímu samci Tomíkovi budou čtyři roky.

Medvědy a také děti čeká den plný hrátek. Návštěvníky určitě překvapí, s jakou hračkou si nejvíce lední medvědi hrají. Ovšem kdo to chce vědět, musí přijít do zoo.

Dárkem nejen pro medvědy, ale i pro všechny návštěvníky bude nový přírůstek v zoologické zahradě. Tím bude ledový lední medvěd, kterého kousek od hlavního vchodu, na ploše před vzdělávacím centrem, „vytesají“ do ledového kvádru mistři práce s motorovou pilou.