Do té doby se však uskuteční ještě dva koncerty. První 14. srpna bude ve znamení trubky sólisty České filharmonie Miroslava Kejmara, s nímž se vedle Svěceného představí i cembalistka Jitka Navrátilová. Druhý se o den později uskuteční netradičně v komunitním centru Matky Terezy u stanice metra C Háje. Svěcený ho pojal moderně a multižánrově, neboť spolu s ním vystoupí klavírista Richard Pachman zvaný "český Vangelis" a zpěvačka Dita Hořínková. Projekt nazvaný Colours vyšel letos na kompaktní desce.

Přehlídka Tóny Chodovské tvrze, která začala 17. července, se koná počtvrté a v jejím programu je deset koncertů. "Mám radost, že nabízí dramaturgicky originální koncerty v podání vynikajících interpretů a skutečných osobností. Zároveň také upozorňuje na nové zajímavé tváře a koncertní projekty nejen klasické hudby," řekl Svěcený, který je i průvodcem jednotlivých setkání s letní hudbou. Počátky

Chodovské tvrze se datují do roku 1165 a její zastřešené nádvoří poskytuje v létě posluchačům mimořádný kulturní zážitek doslova za každého počasí. "Praha tak po vzoru jiných evropských velkoměst dokazuje, že kvalitní hudbu nenabízí pouze historické centrum metropole," dodal Jaroslav Svěcený. Na přehlídce, která se koná za významné podpory Městské části Praha 11, se už představili například violoncellista Jiří Bárta, kytarista Lubomír Brabec, harfenistka Kateřina Englichová, operní pěvkyně Zdeňka Kloubová a také skupina Jablkoň.

Koncem července návštěvníci slyšeli i zvuk varhan, které byly v podobě varhanního pozitivu na nádvoří Chodovské tvrze instalovány speciálně pro tento večer. Hrál na ně profesor Václav Uhlíř.