Mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamura je ale jiného názoru. „Počet ubytovacích kapacit Prahy je ještě mnohem vyšší. Velkou výhodou našeho hlavního města je i fakt, že zdejší hotely jsou moderní a ve srovnání se světem se drží na špičkové úrovni. Byly totiž budovány až po roce 1989. I další služby, jako například hotelové taxíky, patří ke světové špičce,“ říká Okamura.

Za velké pozitivum Prahy lze podle radního Milana Richtera považovat i dobrou informovanost zahraničních návštěvníků metropole. „Informačních stánků, kde turistům nabízíme komplexní informace, je v Praze například víc než ve větší Vídni. Do června navíc chceme otevřít další stánek na ruzyňském letišti,“ říká Richter.

Problém vidí experti především v mezilidských vztazích v naší zemi a v chování Čechů k cizincům. „Dokud se nezačneme vzájemně respektovat a chovat se k sobě ohleduplně, nemůžeme se stát městem, do kterého se lidé budou rádi vracet,“ říká Okamura. Jako příklad země, která je velmi oblíbená právě kvůli atmosféře, je Thajsko. „Jedná se sice o chudou destinaci, ale z lidí tam srší pozitivní energie,“ dodává Okamura.