Tunelový komplex se uzavřel v úterý kolem 19 hodiny kvůli výpadku bezpečnostního systému. Asi hodinu se auta ani nedostala do navazujícího Strahovského tunelu a Mrázovky. „Všechny tři tunely Tunelového Komplexu Blanka byly uzavřeny v sedm hodin večer. Technici od té doby pracují na odstranění závady, která se týká bezpečnostních systémů. Poruchu se zatím bohužel nepodařilo odstranit, proto zůstávají Bubenečský, Dejvický a Brusnický tunel i nadále uzavřeny,“ upřesnil dnes na svých stránkách pražský magistrát. TSK ovšem ráno upozornila na to, že Blanka by měla být otevřena v nouzovém režimu. 

Jízda autem po Praze s komplikacemi

Řidičům doporučuje, aby zvolili raději objízdné trasy po povrchu anebo zvolili městskou hromadnou dopravu. Řidiči také mohou tunel objet a to přes ulice Patočkova, Milady Horákové, Veletržní, Dukelských hrdinů, U Výstaviště, Partyzánská a přes Trojský most.

„Jízda automobilem po Praze však zejména v ranních hodinách nebude bez komplikací. V ranní špičce lze ale očekávat silnou intenzitu provozu a tvoření kolon. Doporučujeme vyhnout se, pokud možno, této trase a ještě lépe využít k cestám po Praze městské hromadné dopravy,“ upozornil magistrát. „O vývoji situace a dopravních opatřeních budeme společně s Technickou správou komunikací hl. m. Prahy a policí průběžně informovat," doplňuje.