K termínu zprovoznění tunelového komplexu Blanka náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD) Pražskému deníku řekl: „Proběhne v sobotu 19. září, nicméně všechny podrobné informace budou uvedeny zítra na tiskové konferenci," nechtěl být ve čtvrtek konkrétnější.

Vedení města chystá na 19. září pouze komorní akci, která bude spojena s přestřižením pásky u vjezdu na Letné. Hned poté tunelem projedou první auta. Otevření tak nebude provázet průjezd vozu formule, elektromobilu ani průlet miniletadla, o čemž se dříve mluvilo. Dolínek minulý týden uvedl, že podobné akce by byly „výsměch Pražanům."

Harmonogram otevření Blanky chce vedení města prezentovat v pátek 11. září na tiskové konferenci. Technici nyní dokončují komplexní dopravní a bezpečnostní zkoušky.

Šestikilometrový tunelový komplex, který je součástí městského okruhu, měl původně řidičům sloužit už v roce 2011. Vedení města ale otevření několikrát odsunulo. Stavbu, jejíž základní kámen pokládal někdejší primátor Pavel Bém (ODS), od začátku provází řada problémů – od soudních pří, přes prodražování, až po propady půdy.

Problematický tunel stál 37 miliard korun, včetně napojení na Strahovský tunel pak 43 miliard korun.