Na slavnostní odpal, kterého se ujal pražský primátor Pavel Bém (ODS), bylo použito 30 kilogramů výbušniny.

Klid u Sparty

„Nyní tak máme proraženy oba tunely a v říjnu letošního roku bychom s pracemi na Letné měli skončit,“ upozornil František Polák, mluvčí společnosti Metrostav, která má stavbu Blanky na starosti. Primátor pak doplnil, že již v letních měsících by měl na Letné vznikat park a obyvatelé této části města by už si tak brzy měli oddechnout od všech potíží, které sebou stavba přináší.

V dalších částech tunelového komplexu pak i nadále pokračuje ražba. „V úseku Špejchar – Prašný most máme hotovo asi ze 70 procent. V úseku Myslbekova – Prašný most, je jeden tunel hotov asi z poloviny, proraženo je tedy zhruba 250 metrů a druhý tunel má zatím přibližně 80 metrů,“ vyjmenoval Polák.

Ten doplnil, že denně na stavbě Blanky pracuje asi tisíc zaměstnanců.

Zprovoznění celé stavby severozápadní části Městského okruhu bude v prosinci roku 2012. „Držíme se termínů,“ doplnil mluvčí Metrostavu.

Nedávno se také hovořilo o tom, že se Blanka prodraží, a to z důvodů zvýšení sazby daně z přidané hodnoty o jedno procento z 19 na 20 procent. „Reálný dopad bude takový, že se akce prodraží o 150 milionů korun,“ sdělil primátor Pavel Bém.