Tyhle práce ovšem nejsou spojeny s řešením jakékoli mimořádné situace. Měření se na lávce s unikátní konstrukcí provádí pravidelně, dvakrát ročně, a to již pátým rokem. „Jedná se o dlouhodobou akci, která bude probíhat každý rok po dobu životnosti této lávky,“ připomněla Lišková s dodatkem, že měření jsou nezbytnou součástí povolení k provozu lávky.

Lávka je určena chodcům 

Předem jsou vždy stanoveny dva termíny. Pro jistou – hlavně pro případ, že by plánované mření zhatilo psí počasí – je dán i náhradní termín: jde o 22. květen ve stejném čase. Již nyní jsou určeny rovněž plánované termíny druhého letošního měření. To se chystá na podzim – na 6. listopad (s náhradním termínem o týden později, 13. listopadu). I v těchto případech platí časy zahájení prací dvě hodiny předpolednem a ukončení hodinu po poledni.

Lávka spojující Troju s Císařským ostrovem je určena chodcům, avšak v případě potřeby ji mohou využít i vozy záchranného systému. Pamětníci si ještě vzpomenou, že zde, u ulice Pod Havránkou, původně jezdil přívoz. Před půlstoletím začal sloužit provizorní armádní most, ale letní povodně v letech 1977 a 1981přinesly nejprve malér a pak pohromu. Nové spojení nabídla v roce 1984 visutá lávka pro pěší o celkové délce 260 m.