Při odpolední procházce v sobotu 2. prosince 2017 se na lávce v pražské Troji pohybovaly třeba i maminky s dětmi v kočárku. Teplota se lehce přehoupla přes nulu, občas přes šedivé mraky vykouklo slunce. Až krátce před půl druhou se idylický volný den náhle změnil, jen kousek chyběl k tragédii. „Pěší lávka u Trojského zámku se zřítila do Vltavy. Na místě zasahují tři jednotky hasičů,“ informoval tehdy mluvčí hasičů Martin Kavka.

Čtyři lidé se zranili, dva z nich těžce; šedesátiletý muž skončil v umělém spánku na oddělení ARO, o tři roky starší žena na oddělení JIP. Třiačtyřicetiletý muž měl pohmožděná záda, čtyřiatřicetiletý chodec si poranil zápěstí a nohu. Radiožurnál rok poté zveřejnil příběh paní Olgy, která díky péči lékařů nešťastnou událost přežila. Avšak následky si ponese do konce života, je invalidní.

„Z toho dne si pamatuju jenom ráno, kdy jsme se rozhodovali, kam půjdeme, ale jinak vím pak od lékařů, od policie a od přátel to, že jsme nespadli do vody, že jsme spadli tady na ostrov,“ vypráví na místě u Vltavy, kde na druhý břeh vozí zase jako za starých časů lidi přívoz.

Ranění o komunikaci nestáli

Poškozená žena si stěžuje, že kromě příspěvku magistrátu ve výši 50 tisíc korun s ní nikdo nejednal. Představitelé Prahy se neozvali. Žádná podpora nepřišla ani od správce - městské firmy Technická správa komunikací (TSK).

„Tato informace je poněkud nepřesná,“ uvedl pro Pražský deník mluvčí magistrátu Vít Hofman. „Pražští radní chtěli ihned po nehodě poskytnout raněným a jejich rodinám co největší podporu. Právě proto také schválili padesátitisícový dar každému z nich a chtěli raněné navštívit i v nemocnicích. Ranění však o návštěvu ani komunikaci nestáli. O komunikaci se snažili i další zástupci Prahy, například tehdejší pan zastupitel a starosta Prahy 7 Jan Čižinský.“

Radiožurnál citoval mluvčí TSK Barboru Liškovou: „V tuto chvíli probíhají jednání s pojišťovnou Kooperativa, která nás zastupuje, a jednáme o tom, že by bylo vyplaceno odškodné dříve, než bude vyšetřování ukončeno.“ Právě hledání viníka se táhne dlouho, což se čtyřem zraněným také nemusí zrovna líbit. Policejní vyšetřovatelé musí pečlivě prostudovat tisíce písemností.