Událost se stala v pondělí 1. srpna. Někdo oznámil na linku 158 nález sáčků s neznámou látkou. Když policisté přijeli na místo, nalezli tam ale muže, který zmateně pobíhal po chodníku a poté přelezl mostní římsu. Vypadalo to, že skočí dolů.

„Okamžitě tak zkontaktovali policejního vyjednavače a ostatní složky IZS. S mužem navázali kontakt a snažili se ho uklidnit, jelikož byl viditelně silně intoxikovaný drogami a hrozilo, že opravdu z mostu spadne,“ popsal policejní mluvčí Richard Hrdina.

Zdroj: Youtube

Hasiči raději nafoukli seskokovou matraci a byli připraveni pod mostem okamžitě zasáhnout. Po náročné několikaminutové konverzaci, se jednomu z policistů podařilo třiačtyřicetiletého muže uklidnit. Zdrogovaný skokan pak dobrovolně přelezl zpět na chodník a následoval policistu do sanitky, která ho převezla do psychiatrické léčebny na vyšetření.

Skokan zastavil vlaky

Jen o pár dní později, v pátek 5. srpna, museli policisté zasahovat u dalšího skokana. Tentokrát se jednalo o muže, který chtěl pod vlivem alkoholu skočit z železničního mostu Žampach, mezi stanicemi Jílové u Prahy a Davle. Na trati tak zastavil provoz vlaků i provoz na silnici pod viaduktem.

Hasiči s policisty s mužem nepřetržitě vyjednávali od pátečních 7:30 hodin. Seděl na zábradlí přemostění železnice. Podle svých slov chtěl ukončit svůj život a vyřešit tím své problémy.

Cestování, vlaky, ilustrační foto.
Opilec vyhrožoval, že skočí z mostu Žampach. Zastavil provoz na trati

"Vyjednavač s dalšími policisty a hasiči se ho snažili přesvědčit, že všechno bude v pořádku. Před půl dvanáctou už byl muž bezpečně v rukách policie a záchranky," řekla Deníku policejní mluvčí Michaela Richterová s tím, že nikdo neutrpěl žádná zranění. Podle dostupných informací muž omylem sklouzl ze zábradlí směrem ven. Naštěstí ho jeden z policistů včas zachytil. 

Některé vlaky nabraly i sedmdesátiminutové zpoždění. Byla zajištěna náhradní autobusová doprava.