Na tomto tříchodovém menu si v úterý v hotelu Hilton pochutnávalo padesát seniorů v rámci akce Tak trochu jiná večeře. Jak si večer užili? To prozradila Pražskému deníku jedna z nich pětaosmdesátiletá Věra.

Většina účastníků sem přijela z domovů pro seniory. Je to i váš případ?

Kdepak, já bydlím ještě normálně doma, v Praze 5. Jsem tu ale jako většina seniorů díky občanskému sdružení Remedium, které oslovilo s touto akcí Armádu spásy na Žižkově, kam si chodím opakovat angličtinu.

Máte za sebou nejen tříchodové menu, ale i hudební program. Jak to celé na vás působilo?

Byl to opravdu nezapomenutelný večer. Ještě nikdy v životě jsem neměla možnost být v tak krásném a příjemném prostředí.

Během večera jsem viděla, jak jste si povídala s jedním z hostů s televizní hlasatelkou Kamilou Moučkovou…

Ano, přišla jsem za ní a pár minut jsme se bavily. Jsem moc ráda, že tu dnes byla. Já ji totiž znala z rozhlasu a televize. Sama jsem tam pracovala jako ekonom. Bylo to tedy krásné shledání.

„Ještě nikdy v životě jsem neměla možnost být v tak krásném a příjemném prostředí,“ řekla o akci Trochu jiná večeře pětaosmdesátiletá Věra.A jak hodnotíte jednotlivé chody? Co losos?

Byl výborný. A byla to pro mě novinka, protože takto syrového jako předkrm jsem ho nikdy neměla. Doma si občas ale dělám grilovaného.

Následovala líčka na červeném víně…

Tak ta byla také skvělá! A také jsem je nikdy nejedla. Vlastně ani nevím, kdybych si je chtěla doma udělat, kde bych je mohla koupit.

A čokoládový dortík na závěr?

No ten byl úžasný! Občas sice zajdu do cukrárny, ale takový dortíček, ten tam nikdy neměli.

Narodila jste se v roce 1929, zažila jste tedy…

… první republiku, okupaci, naší republiku…

Pamatujete si tedy jistě na různé druhy stravování. Patřila vaše rodina za války k těm, kteří strádali?

Abych řekla pravdu, naštěstí jsme nestrádali. Ale museli jsme vyžít z potravinových lístků. Ty byly po válce rušeny, takže pak už jsme jedli normálně.

Máte z dob války vzpomínku na nějaké netradiční jídlo, které už dnes třeba mladí neznají?

Pamatuji si, že mi maminka dělala chleba s máslem a marmeládou z červené řepy. Žádná jiná totiž nebyla.

Trochu jiná večeře ve zkratceČtvrtý ročník Trochu jiné večeře, unikátního setkání aktivních seniorů, se uskutečnil u příležitosti Mezinárodního dne seniorů. Padesát seniorů z neziskové organizace Remedium a pražských domovů pro seniory obsluhoval vrcholový management pořadatelských firem - KPMG Česká republika, Hilton Hotels in Prague a Allianz pojišťovna.