„Tříkrálová sbírka a na ni navazující Tříkrálový trh patří již neodmyslitelně k charitativním akcím Prahy 8, kterými se snažíme podporovat organizace pomáhající těm z nás, kteří v životě neměli tolik štěstí jako ostatní,“ popisuje cíl obou akcí radní pro kulturu MČ Praha 8 Michal Švarc.

Mladíci odmítli zaplatit pokutu na místě za jízdu v protisměru.
Arogance v Karlíně. Jízda v protisměru, nezaplacená pokuta a zbytečná třenice

V rámci sbírky, která proběhla v lednu 2019, byla materiální a finanční pomoc, kterou se osmé městské části podařilo získat, věnována Fondu ohrožených dětí Klokánek v Chabařovické ulici v Praze 8, Centru integrace dětí a mládeže CID, Kolpingovu domu a dalším neziskovým organizacím na Osmičce.

Rekordní výtěžek

„Materiální dary, které organizace nevyužily byly nabídnuty právě na Tříkrálovém trhu občanům Prahy 8. Možnost za dobrovolný příspěvek nakoupit hračky nebo oblečení každoročně oceňují zejména rodiče malých dětí,“ vysvětluje Švarc. Šek na 38 814 Kč byl slavnostně předán v pondělí 25. února ředitelce Klokánku Chabařovická Veronice Dudové.

Roztržená podprsenka.
Dotyky a polibky. Pak se seznámení v baru zvrhlo v pokus o znásilnění

„Výtěžek je rekordní, vybralo se o přes sedm tisíc korun více než loni. Za Prahu 8 děkuji všem, kteří přispěli do sbírky ať již finančně, nebo věnováním hraček, knížek či oblečení. Velký dík patří samozřejmě také těm, kteří v rámci trhu podpořili Klokánek dobrovolným příspěvkem. Pro neziskové organizace Prahy 8 je to velká pomoc,“ komentuje charitativní akci místostarosta Prahy 8 Tomáš Tatranský.

Sbírka i trh jsou inspirovány novozákonním příběhem tří králů – Kašparem, Melicharem a Baltazarem. Stejně jako oni obdarovali narozeného Ježíška, tak také mnoho občanů Prahy 8 pomohlo dětem, které to nejvíce potřebují. Letošní výtěžek investuje Klokánek do táborů pro děti.

Zakladatel projektu Manifesto Martin Barry (vlevo) přebírá cenu Obchodník roku.
Výjímečný přístup k zákazníkům. Manifesto Market získal cenu Obchodník roku