Dva herci a multiinstrumentalista, kteří se pod názvem IMPRA skrývají, nevycházejí z předem daných témat. Přesto ale vědí, co chtějí říci. Studenti bodovali nejen v Česku, ale i v zahraničí. Na festivalu v Drážďanech dokázali, že jejich show nemá hranice. Letošní turné s názvem Imprassionismus zahajují v Praze 13. března v Pidivadle na Letné.

Nemají předem dané charaktery, témata, záchytné body ani kulisy nebo rekvizity. Nedrží se jednoho žánru. Kombinují skoro všechny divadelní formy. Nabízejí smích, ale i dramatické situace, které diváka můžou překvapit. „Vycházíme z hereckého kumštu, nikdy jsme nedělali, co po nás chtěli diváci. Mám rád drama, ve kterém je i humor. Život je prostě tragikomedie a naše představení jsou o životě, vychází z něj,“ vysvětlil jeden z herců Hanny Firla.

Jelikož jde ale o improvizaci, i herci mohou být z některých situací trošku v šoku. „Stalo se nám třeba, že osvětlovač na začátku představení zapomněl zapnout světla, a tak jsme hráli asi 10 minut po tmě. Jinde na nás čekala při příchodu uprostřed jeviště láhev alkoholu od jednoho z diváků. Nejmagičtějším momentem bylo ale představení, kdy nám vznikl rituál vyvolávání deště. Ve chvíli kdy jsme ho ukončili, začalo venku opravdu pršet,“ dodal jeden z herců.

Letošní tour bude vycházet z jádra lidské přirozenosti. Umělci se chtějí vrátit ke svému vnitřnímu dítěti, ke stavu neposkvrněnosti. „Nebuďme pussyvní ovčí plniči a směřujme své životy cestou k tvůrčí individualitě. Není třeba se přitom bát lidskosti a emocí s ní spojených,“ hlásá jeden ze čtyř bodů jejich manifestu.

Název Nebuď Pussyvní zároveň neslo i turné herců před dvěma lety. „Po pravdě nás v tvorbě zmíněného názvu inspiroval výrok Miloše Zemana. Nemáme ho spojeného zrovna s pozitivní tvůrčí činností. Nicméně cílem tour nebylo na něj narážet, ale dát lidem najevo, jak důležitá je v životě aktivita a tvůrčí činnost,“ popsalo herecké trio IMPRA.