Kolik bude stát úprava Olšanského rybníku a rybníku Strnad ještě není stanoveno. Podle odhadů by za každý z nich město mělo zaplatit šest až sedm milionů bez DPH. „Většině rybníků stačí odbahnění jednou za několik desítek let. Najdou se ale i výjimky, kde je potřeba udělat odbahnění častěji jako například na rybníce Strnad, kde došlo k zanesení rybníka za pouhých 10 let," uvedl Jiří Karnecki z odboru ochrany prostředí pražského magistrátu.

V pražských rybnících žijí různé druhy ryb

Smyslem podzimních výlovů je rozsazení ryb na další rybníky a to proto, aby se zamezilo jejich přeplnění v následující sezoně. „Dalo by se říct, že to jsou takové inventury, co nám tam pytláci a predátoři nechali," říká Karel Řezníček z pražského územního svazu Českého rybářského svazu.

Vylovené ryby, které dosáhly lovné velikosti, se vypustí do revíru určených pro sportovní rybolov, jako např. do Vltavy, Berounky, Labe či do nádrží, jakou je Hostivařská přehrada či Džbán. Menší ryby se na zimu umístí do rybníků s protékající vodou. V pražských rybnících lze nalézt kapry, líny, amury, štiky, sumce, candáty a další ryby. „Kromě lososovitých ryb je tu skoro všechno," doplňuje Řezníček.