Zastupitelé jsou povinni odevzdávat majetková přiznání do poloviny roku. Hujová podle výboru neuvedla příjmy za členství v dozorčí radě Technické správy komunikací (TSK), Hašek za funkci předsedy dozorčí rady Pražské plynárenské a členství v představenstvu Pražské strojírny a Štěpánek za funkci předsedy dozorčí rady Pražské energetiky Holding a členství v dozorčí radě dopravního podniku.

Patnáct dnů na uvedení údajů

„Kontrolní výbor vyzývá ty, kteří přes výzvy neuvedli povinné údaje, aby tak učinili nejpozději do 15 dnů ode dne doručení," konstatovala předsedkyně výboru Jaroslava Janderová (ODS).

„Každý zastupitel má nějakou morálku a každý by měl vědět, jak se má chovat. Nejsme orgán činný v trestním řízení," doplnila. Výbor se k případu vrátí v říjnu. Členové výboru se dnes zabývali i dary, které v loňském roce získala primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Primátorka v přiznání uvedla, že žádné nedostala.

Zastupitelka Monika Krobová Hášová, která loni vstoupila do klubu ČSSD, po kritice opozičního klubu pirátů letos v přiznání uvedla, kolik si vydělala jako členka dozorčí rady Pražské energetiky (PRE). Šlo o částku 1,2 milionu korun.

Čtěte také: Zastupitelstvo přes slib Krnáčové neprojedná okruh ani Lítačku