Nadále však platí povinnost nosit ve všech vozech respirátor nebo nanoroušku, a to i na zastávkách. Stále navíc není možné zakoupit si jízdenku u řidiče.

„V souvislosti s obnovením možnosti nástupu a výstupu předními dveřmi připomínáme nutnost zajištění volného prostoru vedle kabiny řidiče s ohledem na bezpečnost provozu a dostatečný výhled řidiče,“ sdělila Hana Pohanová z tiskového oddělení dopravního podniku.

MHD. Ilustrační foto.
MHD by se mohla vrátit do normálu v září. Ale metro po půlnoci stále nepojede

Kvůli efektivnější výměně vzduchu ve vozech se všechny dveře stále otevírají centrálně, lidé nemusí mačkat tlačítka, když chtějí, aby jim řidič dveře otevřel. Opatření zavedl dopravní podnik již loni v září. Týkalo se všech vozidel s výjimkou nejmodernějších typů tramvají 14T a 15T, do kterých může řidič nastoupit vlastními dveřmi. Opatření pak bylo loni 3. prosince na několik týdnů zrušeno díky lepšící se epidemické situaci.

Zastávky na znamení

Kromě toho dopravní podnik přichází od příštího týdne s další změnou, na tramvajových a autobusových linkách obnoví zastávky na znamení, vozy budou zastavovat při přítomnosti cestujících na zastávce. Pro výstup je potřebné včas zmáčknout tlačítko STOP