Pražané i návštěvníci metropole se musí během následujících tří víkendů připravit na výrazná dopravní omezení. Rekonstrukcí postupně projdou tramvajové tratě na Karlově náměstí, Tylově náměstí a Na Moráni.

„Mimo letní prázdniny bychom komplikované opravy provést nemohli, teď si to ale můžeme dovolit,“ řekl náměstek pro dopravu Adam Scheinherr (Praha sobě). V městské hromadné dopravě totiž nyní jezdí o 80 procent méně cestujících než normálně.

Víkendová omezení

Práce na modernizaci tramvajové trati na Karlově náměstí a jeho okolí vypuknou již tento pátek od osmé hodiny večerní. Nahrazeny budou nejprve koleje od Spálené ulice. V úseku bude přerušen provoz až do pondělního rána. Informace o objízdných trasách 1. etapy najdete zde.

Schema dopravy při 1. etapě oprav

close Opravy tramvajové trati u Karlova náměstí - I. etapa. info Zdroj: DPP zoom_in

O prodlouženém víkendu na začátku května se vymění hned dvě konstrukce najednou, a to na Karlově náměstí od Ječné a na Tylově náměstí.

Druhý prodloužený víkend od 8. do 10. května pak DPP opravy dokončí. Mezitím od pondělí 27. dubna do 10. května proběhne také výměna čtveřice oblouků Na Moráni. Odkloněné trasy budou jezdit přes Myslíkovu ulici a Jiráskovo náměstí, Bílou labuť a Výtoň.

Město také využilo třetinový úbytek aut v ulicích k opravě některých komunikací. „Využili jsme situace a rekonstrukce Vysočanské, Novovysočanské a Novodvorské jsme přeložili z podzimu na duben,“ uvedl Scheinherr. „Teď se to může jevit jako maličkost, ale řidiči to v letní stavební sezoně jistě ocení,“ dodal.