Na místě je zavedena náhradní autobusová doprava linkou X10, část linek do Kobylis míří objížďkou přes Holešovice a Trojskou. To je případ linky 3, 10 a 17. Zastávka Ke Stírce je v tomto případě zřízena v ulici Trojská. Linka 17 ve své krátké verzi jede jen na Strossmayerovo náměstí.

Linka 24 je vedena jednosměrným objezdem. Náhradní autobusová doprava X10 je zavedena v úseku Březiněvská – Kobylisy – Ke Stírce – Okrouhlická. Mezi zastávkami Kobylisy – Sídliště Ďáblice jezdí náhradní tramvajová linka 30.

Podle ředitele odboru komunikace dopravního podniku Daniela Šabíka by mělo k opravě a zprovoznění dojít v příštích dnech. Kompletní popis změn je na stránkách DPP.

Noční provoz zůstává zachován, zastávky Kobylisy a Ke Stírce pro směr do centra jsou přemístěny do zastávek pro směr z centra. Cestující musejí počítat se zhruba pětiminutovým zpožděním.

V Praze končí po týdnu jiné velké omezení v MHD. Skončila další etapa výměny dřevěných pražců na trase C, v úseku Muzeum – Pražského povstání tak metro jezdí již bez omezení.