Podle serveru iDnes šlo o fanouška fotbalového týmu Českých Budějovic cestujícího na odpolední prvoligový zápas s Bohemians 1905. Příznivci ze skupiny Budweiser Brigade Gauners cestovali do Prahy společně s hokejovými fanoušky, kteří mířili do Holešovic na utkání se Spartou. Fotbaloví fanoušci vystupovali už ve Vršovicích, zatímco ti hokejoví pokračovali dál. Mladík prý poskakoval po peroně a při tom nešťastně zavadil o rozjíždějící se vlak, který ho stáhl do kolejiště a přejel.

Policie bližší informace poskytovat nechce. „Vyšetřování pokračuje, o případu zatím blíže informovat nemůžeme,“ uvedla mluvčí pražské policie Eva Miklíková. „Byl pod vlivem alkoholu, a zda to byl nebo nebyl fotbalový fanoušek, potvrdit či vyvrátit nemohu. Jeho zranění jsou ovšem vážná, vlak mu amputoval ruku a nohu,“ řekla Deníku Jiřina Ernestová, mluvčí rychlé záchranné služby.

S těžkými zraněními byl mladík převezen do vinohradské nemocnice. Při převozu byl napojen na podpůrné dýchání a jeho zdravotní stav je velmi vážný. „Přijali jsme ho, ale vzhledem k tomu, že je nezletilý a nemám souhlas rodičů, tak nemohu jeho zdravotní stav komentovat,“ sdělil mluvčí vinohradské nemocnice Petr Blažek. Nechtěl potvrdit ani to, zda je mladík mimo ohrožení života.