V pražském Šeberově v ulici K Hrnčířům zemřela v noci z pátku na sobotu mladá žena a tříleté děvčátko. Kriminalisté vyloučili cizí zavinění. Podle sdělení policejního mluvčího Jana Rybanského, došlo zřejmě k otravě oxidem uhelnatým.

Přivolaní záchranáři se snažili ženu i dívenku oživit, ale marně. „Na místě probíhala 45 minut resuscitace, bohužel obě zemřely,” uvedla pražská záchranná služba na twitteru. Šestadvacetiletého muže, který se také oxidu uhelnatého nadýchal, ale byl při vědomí, převezli záchranáři při vědomí do vinohradské nemocnice.

Na místě zasahovala jednotka chemiků, která měřila koncentrace oxidu uhelnatého (CO). Přivolán byl také evakuační autobus. „Kriminalisté spolu s lékařem na místě vyloučili cizí zavinění na smrti osob. Jako pravděpodobná příčina úmrtí se jeví nešťastná náhoda, a to otrava plynem z karmy," sdělil policejní mluvčí Jan Rybanský.

Vzhledem k citlivosti případu, na který upozornil web novinky.cz a s ohledem na pozůstalé nebude policie zveřejňovat další informace, dodal Rybanský.