Zranění nohy utrpěla v sobotu večer mladá žena, kterou tři hodiny před půlnocí zachytil v Praze 4 projíždějící vlak. Neštěstí, které si vyžádalo transport pacientky do nemocnice, se stalo na trati mezi branickým nádražím a železniční stanicí v Krči. Jeho okolnosti vyšetřují policisté. Prvotní poznatky ale napovídají, že se na maléru podepsaly drogy. Dotyčná, jež seděla na kolejích, zřejmě pod jejich vlivem nedokázala reagovat na přijíždějící vlak, přestože jej nemohla přehlédnout.

Jen o několik hodin později a pár kilometrů západněji se na kolejích stala další tragédie. Ve vilové čtvrti na okraji Řevnic na Praze-západ v neděli před pátou ranní zemřel muž po střetu s osobním vlakem mířícím z Prahy na Beroun. Muž, který vstoupil vlaku do cesty a následně vlak odhodil jeho tělo vedle kolejiště, na místě zemřel; spáchat sebevraždu bylo patrně ï jeho úmyslem. Blíže k okolnostem neštěstí by ale mělo prozradit teprve další vyšetřování, kriminalisté čekají také na výsledky pitvy.

Sebevraždu kousek za Prahou vyšetřují policisté od sobotního večera také v Dolínku na Praze-východ. Tam si 54letá žena zavedla výfukové plyny do auta a nastartovala motor. Oživit se ji už nepodařilo.

(zw)