„Poslední kapkou bylo vystoupení Miloše Zemana a Andreje Babiše v Lánech. „Chci, aby si lidé pamatovali Miloše Zemana jako premiéra, který přivedl Českou republiku do NATO, ne jako někoho, kdo znásilňuje ústavní pořádek a podbízí se cizím mocnostem. A také mu přeji, aby si odpočinul," řekl Topolánek. Dodal, že pro výkon prezidentské funkce má potřebné kompetence.

„Není ve mně žádná hořkost a touha po pomstě, chci příkopy zasypávat, ne je prohlubovat. Ve společnosti je velké pnutí, agresivita, obavy z budoucnosti. Mám sílu pro změnu," uvedl expremiér.

Na dotaz Deníku, zda by se zachoval stejně i vůči Andreji Babišovi, který ho nazval nejzkorumpovanějším premiérem v historii České republiky, Topolánek odpověděl: "Jako prezident bych se choval standardně a očekávatelně podle litery ústavy, což Andrej Babiš dobře ví. Stejně jako to, že bych se nemstil za jeho výroky."

Dalším důvodem pro zvednutí rukavice je podle něj fakt, že kromě Miloše Zemana se do boje o Hrad nepřihlásil žádný politický kandidát. „Kdyby do toho šel Jaroslav Kubera, pravděpodobně bych tu nestál," sdělil Topolánek. Ke konkrétním záměrům v prezidentské funkci se odmítl vyjádřit s tím, že je nastíní v nejbližších týdnech.

Jak ale podtrhl, poprvé a naposledy ozřejmil, že respektuje verdikt soudu v kauze jeho přítele Marka Dalíka: „Milost náleží lidem starým a nemocným, což naštěstí Marek není. Nikdy bych mu ji tedy neudělil." Mirek Topolánek představil i svůj čerstvý tým spolupracovníků, který momentálně tvoří tři lidé: Gabriela Kloudová, Dalibor Veřmiřovský a Edvard Kožušník. Jeho tiskovou mluvčí se stala bývalá moderátorka TV Prima Dana Makrlíková. „Nabídku jsem dostala v pondělí večer," smála se Makrlíková.