Smlouvu s firmou T Servis uzavřel tehdejší šéf místní organizace strany pro Prahu 17 a bývalý člen TOP 09 Petr Štěpán. Podle už dřívějšího vyjádření TOP 09 za stranu ale smlouvu podepsat nemohl, a byl to tedy čistě jeho soukromý podnik, uvedl Radiožurnál. Strana se přitom opírala o své tehdejší stanovy, podle nichž jediným, kdo takové oprávnění měl, byl první místopředseda Miroslav Kalousek.

Spor se tak po dvou letech dostal k soudu. Podle verdiktu Obvodního soudu pro Prahu 1 musí strana za služby zaplatit, což potvrdil i městský soud. „Městský soud v Praze se tímto případem zabýval 25. května a při ústním jednání rozhodl tak, že se rozsudek Obvodního soudu pro Prahu 1 potvrzuje," sdělila mluvčí městského soudu Markéta Puci.

Strana má na zaplacení téměř tři týdny. „TOP 09 ctí právní stát, a proto v okamžiku, kdy obdrží písemné vyhotovení pravomocného rozsudku se společností T Servis s.r.o., se jím bude neprodleně řídit, tedy zaplatí," uvedla mluvčí strany Martina Macková. Přesto rozhodnutí soudu nepovažuje TOP 09 za spravedlivé. Zda podá proti rozsudku dovolání, se rozhodne až po prostudování odůvodnění rozsudku, dodala mluvčí.