Před čtvrteční schůzkou, na níž mají probírat personální otázky případné koalice, jsou podle vyjednávačů TOP 09 naděje na vzájemnou spolupráci jen pětiprocentní. Vedení TOP 09 má prý podle nich indicie o dohodě mezi občanskými a sociálními demokraty. Řekl to předseda klubu TOP 09 a jeden z vyjednávačů Tomáš Hudeček.

Podle šéfa pražské ODS Borise Šťastného je pravděpodobnost tří možných koalic stále stejná.

Vztahy mezi TOP 09 a ODS jsou již přes týden jako na houpačce. TOP 09 proti občanským demokratům několikrát ostře vystoupila. Po úterní schůzce se ale představitelé stran tvářili optimisticky a podle lídra ODS Svobody šance na koalici stouply.

Městské části

V Praze 3 uzavřela koaliční smlouvu vítězná TOP 09 s ODS. Oznámil to včera předseda TOP 09 v Praze 3 Martin Dlouhý. Starostkou by měla být zvolena Vladislava Hujová z TOP 09. ODS, která radnici v minulém volebním období ovládala, ve volbách skončila druhá. Původně jí hrozilo, že by mohla skončit v opozici.

V Praze 19 – Kbelích, kde v obecních volbách zvítězila ODS s více než padesátiprocentní převahou, se včera vpodvečer stal starostou Pavel Žďárský, který městskou část vedl i v předchozím volebním období. Patnáctičlenné zastupitelstvo, kde má ODS jen devět členů, ho zvolilo jednomyslně.

(čtk,mk,hor)