Pane Okamuro, v některých rozhovorech jste uvedl, že jste byl v dětství v dětském domově nedaleko Podbořan šikanován kvůli svým šikmým očím. Myslíte si, že dnes je tolerance české společnosti vůči cizímu elementu větší?

Já jsem jediný politik v parlamentu, který strávil část dětství v dětském domově. Konkrétně to bylo v Mašťově u Podbořan. Mám se šikanou bohaté zkušenosti, také jsem kvůli tomu do dvaadvaceti let koktal. Jak je to se šikanou nyní, nevím. Od svých voličů se dozvídám, že šikana na školách je. Jsem absolutně proti tomu. Musí včas zasáhnout vedení školy.

Co se týče rasismu směrem k mé osobě, v poslední době zaznamenávám tyto věci na Facebooku zejména od lidí, kteří volí Piráty. Oni jsou na těch fotkách označení. I ti, co podporují Zelené, TOP 09… Tito rádobydemokraté se tváří, že jsou tolerantní, ve skutečnosti jsou neuvěřitelně agresivní. Častují mě rasistickými nadávkami, sami mají fašizující tendence. Já musím říct ne rasismu, ne xenofobii. My chceme, aby všichni lidé v naší republice měli stejná práva a stejné povinnosti. Cítíte rasismus a xenofobii mezi českými politiky? Nedávno při veřejné televizní debatě předseda Pirátů pan Bartoš, když mu došly argumenty, tak mě označil, že jsem Japonec. Ale totéž cítím od dalších příznivců stran, které podporují migraci, podporují islám, podporují Brusel.

Ve vašem programu máte zakotven zákaz islámské ideologie v naší zemi. Přitom jedním z ústavních práv je svoboda vyznání. Jak byste chtěl prosadit zmíněný zákaz, aniž byste zároveň porušoval toto ústavní právo?

Propagace nenávistné ideologie a svoboda vyznání je přece něco úplně jiného. I podle českého právního řádu. Nepleťme svobodu vyznání, kterou my plně ctíme, se zákazem šíření nená- vistné ideologie. V právním řádu je jako nenávistná ideologie označen nacismus a byly tam i zločiny komunismu. My vidíme islám jako nenávistnou ideologii, má to přesně ty atributy.

Vy tedy rozlišujete islám jako náboženství a šíření islámské ideologie?

Nebo vůbec islám jako náboženství nevnímáte? My islám vidíme jako válečnou ideologii. Podívejte se, co je to džihád. Když se podíváte do korá- nu, tak džihád končí až okamžikem, kdy je poslední nevěřící obrácen na víru v Alláha. Džihád je nekonečný a jsou jen jeho různé formy. Může to být džihád me- čem. Může to být džihád formou porodnosti. Už bývalý libyjský vůdce Muammar Kaddáfí řekl, že k dobytí Evropy nebude potřeba meče. Tím myslel, že převálcuje Evropu vysokou porodností muslimských žen. Současná migrační vlna je vlastně džihád nohama.

Jste příznivcem, nebo odpůrcem elektronické evidence tržeb?

Navrhujeme, aby živnostníci měli místo EET paušální daň. Podle oboru podnikání. Jako je tomu v Německu. Já vůbec nechápu, proč tady pan Babiš aplikuje model krachujícího Chorvatska. To svědčí o diletantství a amatérismu. My chceme aplikovat model prosperujícího Německa. Tam samozřejmě živnostníci EET nemají. Ani bufety tam nemají EET. Mají paušální daň. Ne odečitatelný paušál, s nímž si někdo plete náš návrh. My říkáme – paušální daň pro živnostníky. Nešikanujme je. Nechme podnikat v klidu ty, kteří chtějí podnikat, a zaměř- me se na ty, kteří nám vysávají sociální dávky. Také navrhujeme, aby živnostníci s příjmy do 500 tisíc korun ročně měli nulovou daň z příjmu fyzických osob. Ať platí jen odvody.

Kritizujete také zdravotnické poplatky. Proč?

Jsme proti jakýmkoliv poplatkům. My si už zdravotnictví jednou platíme, další poplatky odmítáme. Bohužel neplatí to, že zdravotní péče je dostupná stejně pro všechny. Podívejte se seniorům do úst. Nemají zuby. Oni na ně opravdu často nemají! Protože vláda nám tady říká, že zuby nejsou součástí lidské- ho těla. To je totéž, jako kdyby člověk přišel o ruku a zdravotní pojišťovna mu odmítla proplatit novou ruku, protože není sou- část lidského těla.

Nesouhlasíte s dostavbou Temelína. Přitom jaderná energetika je základem současné energetické politiky země. Jak byste nahradil jadernou energii při nedostavění Temelína?

Za současné politiky není jiná varianta, než dostavět Temelín, abychom byli energeticky soběstační. Ale my tu politiku chceme změnit. Moderní trend západních zemí není jaderná energetika. Ustoupilo od ní Rakousko, Německo, Japonsko od ní ustupuje. Když se podíváte na nejvyspělejší země, tak už ani pro jednu není do budoucna prioritou jaderná energetika. To prostě není obnovitelný zdroj. My po vzoru západních zemí uvažujeme v tomto směru velmi moderně. Pojďme zmenšovat energetické celky. Začněme tím, aby co nejvíce domů bylo energeticky soběstačných. Pojďme stavět koncepci tak, aby bylo co nejvíce malých energetických celků. Je to prozíravé i z bezpečnostního hlediska.

Jaké typy energie byste tedy podporoval?

To mohou být vodní elektrárny, bioplynové stanice, solární panely. Těch variant je spousta. Může jít o jejich kombinaci.

Vy jste chtěl v roce 2012 kandidovat na post prezidenta. Nakonec jste kvůli falešným podpisům neměl dostatek hlasů a samotné volby jste se coby kandidát nezúčastnil. Zvažujete kandidaturu ještě před nynějšími prezidentskými volbami?

My každopádně chceme, aby prezidentem byl člověk, který je proti migraci, proti islámu, proti diktátu z Bruselu a který bude hájit naše národní zájmy. Po parlamentních volbách zhodnotíme, zda je mezi stávajícími kandidáty člověk, který by naplňoval náš program. Já sám bych kandidaturu zvažoval v případě, že povede k většímu prosazení našeho programu. Mně je 45 let, času mám dost.

Jak se stavíte k návrhům na znovuzavedení povinné vojenské služby?

Řekněme, že česká armáda není v tuto chvíli schopná obrany České republiky. Dokonce je v takovém stavu, že území o velikosti Středočeského kraje je schopna bránit šest týdnů. Máme v současné době 1500 záložáků. Česká armáda je nyní v podstatě malý expediční sbor, který je schopen hájit zájmy mocností tisíce kilometrů od nás. Třeba v Afghánistánu. S tím nesouhlasíme. My bychom naše vojáky stáhli ze zahraničních misí a přeměnili je na armádu schopnou bránit Českou republiku.

K tomu je potřeba posílit aktivní zálohy. Branná povinnost už je dnes v českém zákoně. Jen se nenaplňuje. Stát má v případě nebezpečí možnost povolat občany k plnění branných povinností. Problém je, že ti občané nemají žádný výcvik. Chceme zavést branný osmitýdenní vý- cvik pro mladou generaci mužů. U toho, kdo by se ho nechtěl zúčastnit, stačí, když zodpoví na otázku: Proč se odmítáte podílet na obraně České republiky? A ta odpověď by se založila. Ještě bych zdůraznil, že výcvik by se konal v rámci kraje, kde ti lidé bydlí, takže by jeho účastníci mohli každý den večer třeba domů. Proč ne? Samozřejmě by se mohli účastnit i starší muži, ženy, kdo by měl zájem. Nic by pochopitelně neplatili. A jako bonus by účastníci těchto výcviků získali zbrojní průkaz.