Mladá Boleslav: Staročeský jarmark ovládne hradní nádvoří i baštu

Na nádvoří a jedné z bašt mladoboleslavského hradu se v sobotu od 9 do 17 hodin odehraje tradiční staročeský jarmark. V bohatém kulturním programu vystoupí několik folklorních souborů, chybět nebude ani oblíbené loutkové divadlo pana Františka Pešána a malý pohádkový jarmark. Své výrobky bude nabízet přes 40 prodejců a mnozí z nich budou předvádět i samotnou výrobu - například soustružení dřeva, tkaní, ražení mincí, zdobení perníčků, výrobu dřevěných hraček apod. Chybět nebude ani bohaté občerstvení.

Příbram: Na Huntíku zahrají také Nezmaři

Letní 32. příbramský huntík Zdeňka Hejkrlíka se v tomto roce uskuteční v sobotu na K-farmě v Žežicích. Největší zajímavostí festivalu bude nejspíše kapela Nezmaři, která bude kmotrem při křtu desky od Zdeňka a Jany.

Jinak na festivalu vystoupí celá řada zajímavých hudebních uskupení.

První kapela začne hrát ve 13 hodin. Návštěvníci tak mohou trávit den při hudbě až do večera.

Příbramský huntík už roky láká posluchače především folkové a country hudby. Většinou si ale organizátoři připraví pro návštěvníky nějaké to překvapení.

Tentokrát například pražskou jazzovou kapelu Aurora jazz band s bohatým repertoárem nebo příbramské hudební těleso Cirkus Hulata. Ti zase posluchačům, pro zpestření festivalu, zahrají nejen staropražské písně, ale i jiné kuplety.

V Lysé nad Labem jsou k vidění tři výstavy

Na Výstavišti v Lysé nad Labem jsou do neděle k vidění tři výstavy – Čtyři dny se záchranáři, Polabský knižní veletrh a Domov a teplo, Dekorace. Lidé se tak mohou seznámit s prací Integrovaného záchranného systému, včetně ukázek zásahů hasičských sborů a jejich techniky. Na knižním veletrhu se seznámí veřejnost s novými knižními tituly a na výstavě doplňující lyský trojlístek uvidí nové trendy ve vytápění a zařízení domácností. Každoročně tyto výstavy navštíví v Lysé nad Labem tisíce lidí a prezentují se tu firmy, které se zabývají problematikou bydlení, ale také například požární ochranou. Výstaviště je otevřeno od čtvrtka do neděle 11. září, vždy od 9 do 17 hodin.

Chcete dělat něco pro své zdraví? Vyražte na Benešovské toulky

Již patnáctého ročníku turistického pochodu s výmluvným názvem Benešovské toulky se můžete zúčastnit v sobotu. Startovat se bude tradičně z jídelny ZŠ v Jiráskově ulici od 6 do 12 hodin nebo z čerčanského nádraží ČD od 7 do 10 hodin. Účastníci si mohou vybrat mezi trasami pro pěší a cykloturisty od 7 do téměř osmdesáti kilometrů. Po jejich zdolání pak na všechny čeká diplom, nový odznak a na nejpočetnější skupiny dokonce také pohár.

Rakovník: BRUTUS se v sobotu vrací domů spolu s Dělovými koulemi

V sobotu 10. září zahraje skupina Brutus na Tyršově koupališti v Rakovníku, kde tak uzavře letošní letní hudební sezonu. Hostem bude rakovnická rokenrolová kapela The Cannonballs, která hned na začátku, od 19:00 hodin, přehraje několik songů. (Její repertoár zabírá období od roku 1946 až po současnou tvorbu.)

Namasírujte si kolena, čeká vás tradiční rozcvička.

Pokladna otevírá v 17:30 a taktéž škodlivé nápoje budou v tu dobu na Tyršáku již k mání.

Sobotní Den horníků bude ve Vinařickém skanzenu Mayrau

Slavnostní zahájení Dne horníků ve Vinařicích na Kladensku bude v sobotu ve 14 hodin a bude doplněno o vystoupení mažoretek s navazujícím hudebním doprovodem hornické dechovky Žehrovanky. Dále vystoupí hudebně-taneční skupina Vaz trio a v 17 hodin rocková kapela Anopheles. Celý program se odehraje v areálu skanzenu. Pokud se tedy nebudete bát, můžete vyzkoušet slaňování s báňskými záchranáři nebo se podívat za strašáky do podzemí. Celý den zde také budou výtvarné dílny a různé soutěže pro rodiče s dětmi. Pro nejmenší je v areálu i dětské industriální hřiště.

V Berouně vypuknou hrnčířské trhy

Oslavy Dnů evropského dědictví v Berouně doprovázejí již patnáct let Hrnčířské trhy. Také v letošním roce se do centra Berouna sjedou
o víkendu stovky hrnčířů a keramiků nejen z České republiky, ale i ze zahraničí. Lahůdkou bude poslední hrnčíř z Kréty, který vyrábí legendární amfory na hrnčířském kruhu. Akce do Berouna pokaždé přiláká desetitisíce lidí.

Flerjarmark bude opět v mělnickém parku Vrázovka

Po úspěšném flerjarmarku, který se poprvé konal na jaře letošního roku, se mohou lidé těšit na pokračování. Své originální výrobky představí ti, co sami tvoří a také prodávají. Na co se můžete těšit? Šperky keltované, plstěné, drátované, smaltované, hedvábné, korálkové nebo pryskyřicové, přáníčka, batiku, keramiku, drobnosti z kůže, glycerínová mýdla, papírové tvoření, perníčky, mozaiky, háčkování a pletení, a mnohé další zajímavosti. Akce se bude konat společně s farmářskými trhy v prostoru Parku Vrázovka v Mělníku od 8 do 12 hodin. Návštěvníci se mohou také těšit na Kejklířský den. Bude to odpoledne plné kejklířů, divadelníků, šermířů a zábavných her pro rodiny s dětmi. Na Kejklířský den je rodinné vstupné šedesát korun. Vstup na jarmark a ovocnářské farmářské trhy je zdarma. O hudební doprovod se tentokrát bude starat soubor Gradace, který zpestří atmosféru jarmarku, trhů i Kejklířského dne.