Po vzniku samostatného státu - podobně jako dnes - řešila Praha nedostatečnou péči o seniory. Proto úředníci vybrali místo v polích za městem a v roce 1924 započala stavba nového ústavu pro seniory. Masarykovy domovy, jak se dnešní Thomayerova nemocnice z rozhodnutí městské rady nazývala, začaly fungovat o čtyři roky později. V deseti pavilonech se věnovali kromě starších a nemocných lidí také dětem i chudým.

Během druhé světové války musela být část nemocnice uvolněna německému vojenskému lazaretu. Pak z místa v Krči stala vojenská nemocnice Rudé armády, která objekt opustila v květnu 1946. Komunisté pak zřídili z důvodu nedostatečných kapacit nemocničních lůžek klasické zdravotnické zařízení a od roku 1953 se jmenuje nemocnice Thomayerova, už šest let fakultní a dlouho neoficiálně také jako Nemocnice Krč.

V poslední době se zvýšil počet pacientů, které do nemocnice vozí auta s majáčkem. Proto otevření nového vjezdu zrychlí transfer pacientů na příslušná oddělení a řidičům záchranné služby odpadne nutnost projíždět velmi frekventovanou hlavní bránou, jak uvedl v tiskové zprávě mluvčí Ondřej Macura.

„Díky vjezdu, který je určen pouze vozům záchranné služby, se významně zrychlí vjezd těchto sanitek do Thomayerovy nemocnice a zrychlí se tak i přidělování dovezených pacientů na jednotlivá odborná oddělení. Bude tak přínosem jak pro pacienty, tak obsluhu vozidel zdravotnické záchranné služby,“ řekl ředitel špitálu Zdeněk Beneš, kterému asistovali při slavnostním přestřižení pásky pražský radní pro zdravotnictví Radek Lacko (ANO) a šéf pražské záchranky Petr Kolouch. Mluvčí nemocnice Macura dodal, že spolu se speciálním vjezdem byla opravena také zhruba padesátimetrová část historického plotu.