Za více než šest tisíc čtverečních metrů lukrativní plochy zaplatí Copa zhruba 425 milionů korun. „Rada prodej schválila bez problémů,“ konstatoval radní přes dopravu Radovan Šteiner. „Je to příjem velmi potřebný,“ dodal.

Lidé byli proti výstavbě

Copa, respektive bývalé Pražské komunikační a společenské centrum, vyhrála veřejnou architektonickou soutěž na zastavení prostoru již před pěti lety. Projekt ale vzbudil odpor sousedního vlastníka nemovitosti i místních obyvatel, kteří se odvolali proti vydanému územnímu rozhodnutí. Nelíbil se jim samotný fakt zastavění ani plánovaná výška budoucích domů, která má přesahovat až 30 metrů.

Podle radního Radovana Šteinera má projekt ale již platné územní rozhodnutí. Nyní bude muset investor získat stavební povolení.

Obchody i luxusní byty

Polyfunkční centrum má představovat šest až osmipatrových objektů. V nich mají být obchody, kanceláře, restaurace. V domě, který má stát na rohu ulic Purkyněho a Vladislavovy, by měly být luxusní byty. V podzemí budou garáže a také vestibul metra se má posunout pod zem. Jednotlivé objekty by měly být propojeny, zřejmě i s obchodním domem Tesco, a v meziprostoru se počítá s krytou ulicí.

Sebastian Pawlowski není v této části centra nováčkem, vlastní totiž i protilehlý Škodův palác, který vloni pronajal magistrátu za 200 milionů korun ročně.