close Vyšehrad info Zdroj: DENÍK/ Ivan Babej zoom_in

Vyšehrad

Mystické místo plné naší historie a romantiky zároveň. Ráda sem chodím v každou roční dobu, za každého počasí. Na sychravém konci podzimu asi ale nejraději. Už jako dítě jsem milovala hřbitovy, Slavín mě nepřestává fascinovat. Nikdy nevynechám Baziliku svatého Petra a Pavla a mám také ráda procházku po hradbách. Emě už ani nevím pokolikáté ukážu, kde se narodila, a pak si povídáme u monumentálních soch J. V. Myslbeka o tom, jak Ctirad potkal Šárku.

close Strahovský klášter info Zdroj: DENÍK/ Martin Divíšek zoom_in

Strahovský klášter

Premonstráti si uměli vybrat krásné místo k životu a vůbec se nedivím davům turistů, které sem chodí obdivovat nejen unikátní knihovnu a obrazárnu. Vyhlídka na Prahu je z jedné z místních restaurací uchvacující. Jsem ráda, že mě sem osud zavál. Pro mě osobně je ta vyhlídka spojená s hezkými vyhlídkami.

close Vrtbovská zahrada. info Zdroj: Archiv VLP zoom_in

Vrtbovská zahrada

Překrásná barokní zahrada s úžasným výhledem. Jste tak blízko malostranským střechám, že se jich chcete dotknout. Malinko závidím těm, kteří se v zahradě vzali a manželství jim vydrželo. Je to jedinečné místo.

close Stromovka info Zdroj: DENÍK/ Max Vajt zoom_in

Stromovka

Tři roky jsem bydlela pár kroků od vstupu do tohoto úžasného parku. Odpočívala tady, běhala tady, radovala se i zaháněla smutek. Můj muž mě sem vzal na naše první rande, pamatuji si každý detail našeho pikniku, chuť italského červeného vína, které jsme spolu vypili. Tu stejnou láhev před rokem znovu koupil, dal mi ji jako dárek a letos na výročí si ji půjdeme vypít do Stromovky.

Čtěte také: Kurt Gebauer: Jaká místa mám v Praze rád