Úroveň nabídky, výběr výrobce automatů nebo důvody vyloučení z výběrového řízení však nechtěla komentovat. Podle včerejšího vyjádření pro média ředitele AŽD Praha Zdeňka Chrdleho nebylo na řízení nic podezřelého. Bránit se nebude ani .A. S. A., která po výběrovém řízení napadla neurčitost celého zadávacího řízení a vyloučení z tendru.

Nyní čeká na rozhodnutí antimonopolního úřadu. Ačkoliv .A. S. A. nabídla také automaty francouzského výrobce Parkeon, ze soutěže byla vyloučena kvůli tomu, že podle Prahy nedostatečně prokázala evropskou certifikaci automatů. „Naši nabídku ve výběrovém řízení nijak nehodnotíme, víme však, že byla cenově výhodnější než u jedné z firem, která řízení vyhrála,“ uvedla za .A. S. A. Radka Klimošová.

Výběrové řízení rada hlavního města schválila letos v dubnu. Do soutěže se přihlásily čtyři společnosti, jejichž nabídky byly po formální stránce magistrátem akceptovány. Později však byly dvě z nich, a to .A. S. A. a AŽD Praha, vyřazeny. U první to bylo kvůli nesplnění požadavků zadávacích podmínek, druhá nesplnila kvalifikace.

Zbylé dvě nabídky, které byly cenově nejdražší, v červenci zvítězily. Společnost Parking Praha byla vybrána pro vybudování a správu parkovacích zón pro Prahu 1, 2 a 7 a společnost Activ pak pro Prahu 3. Smlouvy pro první dvě městské části byly už podepsány v září. S podepsáním smluv pro Prahu 3 a 7 musí hlavní město počkat. Na základě podnětu od .A. S. A. na obou částech nyní probíhá správní řízení antimonopolního úřadu.