Slavnostního předání vozů Volkswagen Caddy 1,4 TGI se zúčastnil radní Jan Chabr (Spojené síly pro Prahu/TOP 09), který ocenil, že THMP bude disponovat vlastní flotilou. Navíc díky alternativnímu pohonu by měly nové dodávky produkovat méně emisí a nebudou ničit ovzduší. „Jen dodávky Technologie hlavního města Prahy najezdily loni okolo tří set tisíc kilometrů. Zde se tak bude jednat o značné úspory jak s ohledem na finance, tak i ekologii,“ uvedl radní Chabr v tiskové zprávě.

Městská firma spravuje veřejné osvětlení v Praze od roku 2018. Nyní zefektivní své služby, nakoupená auta budou sloužit pracovníkům zajišťujícím preventivní údržbu a opravy. Tomáš Jílek, předseda představenstva a generální ředitel THMP, pro server Blesk.cz řekl, že se jedná o komfortní vozidla vybavená klimatizací i topením. Technici, pro něž je vozidlo v třísměnném provozu v podstatě „pojízdnou kanceláří“ a v terénu jsou dnem i nocí bez ohledu na roční období i na aktuální počasí, tak budou mít větší pohodlí. Mohou se třeba umýt a napít v umyvadle, zvětšil se i úložný prostor.

„Díky tomu, že CNG vozy již dnes splňují budoucí ekologické normy EU, mohou být bez omezení použity i v situaci, kdy je v Praze vyhlášena smogová situace. To našim zaměstnancům zjednoduší práci především v případě odstraňování poruch,“ doplnil Jílek s tím, že se jím vedená magistrátní firma chystá pořídit dalších 28 aut v celkové investici okolo 40 milionů korun. Drahá jsou hlavně plošinová auta, která jsou určena pro výškové práce.