Taxikáři chtějí s dalšími akcemi počkat, až jak dopadnou jednání s politiky a úředníky. Příští úterý se má uskutečnit schůzka k chystané novele zákona, později je naplánováno jednání s premiérem v demisi Andrejem Babišem.

Dnes se sešli hodinu po poledni opět na Strahově odkud se vydali do centra metropole. Před Úřadem vlády, ministerstvem dopravy a magistrátem dávali svoji nespokojenost najevo hlasitým troubením. Dopravní situaci ale nekomplikovali. "Problémy jsme nezaznamenali. Celé dění jsme nicméně dokumentovali a budeme vyhodnocovat, zda nedošlo k protiprávnímu jednání, především k porušení dopravních předpisů," uvedl médiím policejní mluvčí Tomáš Hulan. 

Novela nestačí 

Taxikáři upozornili, že pokud se nezmění přístup úřadů k přepravcům typu Uber, plánují mnohem masivnější protesty. Alternativní služby jsou podle nich nekalou konkurencí a jejich řidiči prý nedodržují zákony, protože např. nemají taxametry.

Taxikáři požadují po státu, aby po službách Taxify a Uber požadoval dodržení zákona. Ministr dopravy v demisi Daniel Ťok chce situaci řešit širší novelou zákona o taxislužbách. To se ale části taxikářů nelíbí a tvrdí, že stačí, aby stát vymáhal dodržování zákona.

Taxikáři uspořádali několik pomalých jízd Prahou už v únoru. Vždy nejprve kroužili po magistrále a pak zvolili méně prostupné komunikace. Naposledy uspořádali protestní jízdu toto pondělí, kdy na několik desítek minut v centru zablokovali automobilovou i tramvajovou dopravu.