V okolí Lazarské ulice, Smetanova nábřeží a Národní třídy mezi taxikářskými vozy uvázly tramvaje, které se pohybovaly pouze krokem. Dopravní podnik operativně obousměrně odklonil linku 5 po trase: Anděl - Újezd - Malostranská - Náměstí Republiky - Hlavní nádraží. Linky 2 a 18 jsou odkloněny pouze ve směru na Prahu 4 po trase: Národní divadlo - Jiráskovo náměstí - Výtoň (linka 18 Albertov).

Po šestnácté hodině řidiči taxislužby přejeli na Severojižní magistrálu, kde zablokovali Sokolskou a Legerovu ulici. „Prosíme ostatní řidiče, aby k jízdě metropolí využili jiných komunikací, například tunelového komplexu Blanka,“ vyzvali policisté. Poté se postupně začal provoz tramvají vracet do normálu.

Kolem osmnácté hodiny taxikáři podle policie zablokovali dva jízdní pruhy u hlavního nádraží, kde předstírají poruchu na vozidle nebo malou dopravní nehodu.

Krátce před půl sedmou večer policisté na Twitteru oznámili, že se jim tento zádrhel podařilo vyřešit a magistrála je opět plně půjezdná.

Podle plánu protesty skončily po 19. hodině, na Strahov už se vozy nevracely. Další kolo je naplánováno na čtvrtek opět na jednu hodinu po poledni.

Dodržujte zákony nebo jděte

Premiér Babiš a primátorka Krnáčová zaslali dopis Daru Khosrowshahimu, šéfovi firmy Uber, proti které taxikáři protestují. Uber vyzývají, aby dodržoval české zákony a své služby provozoval podle nich. V dopisu upozorňují i na to, že poskytované služby budou podrobovány kontrolám nebo prošetřovány, zda nedochází k daňovým únikům. Babiš již vyzval Uber k dodržování zákonů po protestech taxikářů, které se uskutečnily před dvěma týdny. Uvedl to server České noviny.

Protestu se účastní Sdružení českých taxikářů (SČT) a Asociace koncesionářů v taxislužbě (AKT) společně s hlavními pražskými dispečinky. „Protest Strahov 2018 v pondělí 26. února nebude namířen proti blokování Staromáku a našim olympionikům. Všichni udělejme maximum, aby se náš protest nedotkl míst, kde se budou konat oslavy s olympioniky. Proto na vás všechny tímto apelujeme, abyste vždy mysleli na to, jak se těmto místům vyhnout. Prostě Evropská, Pařížská, Staromák a jeho okolí je pro nás tabu,” napsalo SČT na svém facebookovém profilu.

Taxikářům se nelíbí, že firmy Uber a Taxify ignorují výzvu premiéra v demisi Andreje Babiše, aby svoji činnost legalizovaly. Ministr dopravy Daniel Ťok chce situaci řešit širší novelou zákona o taxislužbě. Příprava a schvalování novely zaberou asi rok.