V pondělí se na letišti sešlo více lidí, než v pátek. Před terminálem č. 2 čekalo asi sto taxikářů, kteří přišli podpořit své kolegy. Policie je megafonem vyzývala, aby dbali jejich pokynů a dodržovali zákon. Pokud tak neučiní, použijí policisté vůči nim donucovací prostředky.

Taxikáři kritizují Krnáčovou za nečinnost 

Skupina taxikářů povolala policisty na řidiče, který zastavil své auto na zastávce autobusů. Nebylo ovšem jisté, jestli jezdí pro Uber. Policisté taxikáře odehnali od vozu a jeho řidiči přikázali, ať své auto odstaví opodál. Pak mu vypsali blokovou pokutu za potlesku taxikářů. 

Přítomnost těžkooděnců a zvýšený policejní dohled vylekaly turisty, kteří nevěděli, co se zde děje a jestli je bezpečné do terminálu vůbec jít. Taxikáři také kolem terminálu rozlepili na lavičky a koše anglicky psané letáčky, které mají cizince odradit od používání Uberu. Cestující naopak vyzývají, aby využili služeb klasické taxislužby. Taxikáři také mají v rukou transparenty, kde kritizují primátorku Krnáčovou za nečinnost.  

Ultimátum pro primátorku

Taxikáři také chtějí na primátorku podat trestní oznámení za nekonání a údajně i za to, že svou nečinností přispívá k páchání trestné činnosti, úniku daní. Taxikáři jsou připraveni v protestech pokračovat.

Primátorce také dali ultimátum do páteční třetí hodiny odpolední, aby začala řešit problémy s Uberem. V opačném případě jsou připraveni vyhlásit generální stávku a součástí by byla i blokáda některé z pražských ulic. 

Střety začaly ve čtvrtek 

Také policistů je na místě dvojnásobný počet, než v pátek. Stejně jako v pátek polepovali vozy řidičů Uber nálepkami. Nikdo z taxikářů se zatím nechce k celé akci vyjádřit.

Střety začaly už ve čtvrtek, kdy skupina taxikářů napadla řidiče Uberu, který přijel k letišti vyzvednout své zákazníky. Taxikáři mu na auto nalepili samolepku, sebrali telefon a jeden z taxikářů rozbil čelní sklo. V pátek se na letišti sešlo několik desítek taxikářů, kteří na auta lepili samolepky a pokřikovali na řidiče. Zastavovali vozy a dostali se do strkanice s policisty. Zároveň avizovali, že přijdou znovu a bude jich více než v pátek.