Protest byl oficiálně zahájen ve 14.15 hodin. Ze Strahova taxikáři odjeli přes Chotkovy sady a kolem úřadu vlády na nám. Edvarda Beneše. Na Hlávkově mostě sjeli na magistrálu. Otáčeli se U Státní opery a za mostem v Holešovicích. Místopředsedkyně Asociace koncesionářů v taxislužbě Karolína Vencelová vyzvala taxikáře, aby dodržovali pravidla silničního provozu a dodržovali přiměřenou rychlost. Zároveň uvedla, že bude telefonicky hovořit s premiérem Andrejem Babišem, kterého chce pozvat k jednání.

Vruty na parkovišti 

Situaci sleduje policie, která vyzvala lidi k tomu, aby raději využili MHD. Před protestem prý dle organizátorů někdo na parkovišti vedle stadionu na Strahově rozsypal kovové vruty, aby si přijíždějící auta poničila pneumatiky.  

Protestujícím řidičům taxi vadí hlavně to, že za Uber jezdí řidiči bez koncese a bez taxametrů. Uber tvrdí, že není taxislužba, ale nabízí spolujízdu v rámci sdílené ekonomiky. Ve čtvrtek se protestní jízdy zůčastnilo bezmála dva tisíce vozů. Jeden z taxikářů byl zadržen policií, protože měl zákaz řízení.