Trnem voku jim je značka poblíž holešovického nádraží,která znemožňuje vjezd na tamní parkoviště. Tam totiž obvykle čekali na své klienty, kvůli novému značení by však přišli zkrátka.

„Dosud jsme podali zhruba šedesát trestních oznámení na neznámého pachatele, který tuto nezákonnou značku nechal před parkoviště nainstalovat. Pravděpodobně jich bude ještě více, protože se knám připojí iřidiči jiných firem,“ uvedl mluvčí nespokojených taxikářů Zdeněk Ponert. Spřipojením radiodispečinků ale nepočítá.

Taxikáři už nechtějí čekat

Taxikáři už podle něj dál nechtějí čekat na odpověď vrámci zákona osvobodném přístupu kinformacím. Od magistrátu totiž požadují, aby jim sdělil, kdo značku nechal nainstalovat.

„Trestní oznámení jsou opravdu podána. My je nyní všechna prošetřujeme, ale bude to dlouhodobá záležitost,“ řekla policejní mluvčí Iva Knolová.

Situacimapují policisté

Taxikáři varují, že dokud se situace nedořeší, budou na parkoviště jezdit pořád. Městská policie na místo poslala čtyři strážníky. „Uvjezdu na parkoviště hlídají dva policisté, kteří mapují přestupky. Další dva jsme do terénu nasadili kvůli tomu, kdyby docházelo ke konfliktu,“ uvedl ředitel městské policie vPraze 7Jiří Vacek. Doplnil, že muži vuniformách už zaznamenali zhruba 130provinění. Ty teď bude řešit magistrát. Taxikáři ale doufají, že pokuty nakonec platit nebudou.

Svůj protest proti úbytku stanoviště vyjádřili taxikáři už minulý týden, kdy zablokovali silnici mezi holešovickým nádražím a výstavištěm. Tenkrát bili na poplach, že pokud snimi magistrát nezačne vyjednávat, jsou připraveni Holešovice blokovat dál. Po několika dnech ale změnili strategii a podali trestní oznámení.