V rozhodnutí soudu stojí, že pokud město nebude respektovat toto opatření, může očekávat další postih. Náměstek primátora Rudolf Blažek pokládá verdikt za absurdní. „Rozhodnutí obvodního soudu je pro mě naprosto nepřijatelné. Odvoláme se k městskému soudu,“ prohlásil Blažek. Za nehorázné považuje náměstek to, aby soud zakazoval orgánům státní správy kontrolovat, jak taxikáři dodržují předpisy a zda nepředražují jízdy. Připomněl, že na náměstí dosud kontroloři udělali 141 prověrek a porušení předpisů odhalili ve 101 případech.

O současném soudním řízení město podle náměstka Blažka vůbec nevědělo. „Nevěděli, jsme, že nějaký takový podnět existoval. Vůbec jsme nebyli osloveni, abychom se mohli vyjádřit,“ dodal. Na soud se obrátila společnost Sedop, která stanoviště provozuje. Podle předsedy odborového sdružení Taxi Praha Pavla Jelínka Sedop přicházel o zákazníky kvůli nevybíravým způsobům, které magistrát proti taxikářům používal. „Bránil jim v příjezdu i odjezdu ze stanoviště, což dělalo na zákazníky špatný dojem,“ řekl Jelínek.

Se společností Sedop vede město spor už přes rok, poté co jí dal výpověď. Tamní řidiči se „proslavili“ tím, že inzerovali cenu za kilometr jízdy 99 korun, oproti městem stanoveným 28 korunám. Před několika dny však taxikáři ustoupili a vylepili si na auta městskou cenu. Blažek tvrdí, že se tím nic na výpovědi nemění.