Tatu totiž zřejmě za několik let poputuje do jiné zoo, protože je to kluk. „Nechali jsme si zpracovat DNA testy z trusu zvířete, protože na první pohled se u mláďat pohlaví poznat nedá. Jeden test nám potvrdil, že je to holka, ostatní čtyři, že Tatu je kluk. Stále ale existuje pětiprocentní možnost, že je tomu jinak. Například v německé zoo se údajnému gorilímu samci po deseti letech narodilo mládě,“ připomněl humornou historku ředitel zoo Petr Fejk.

Celé včerejší oslavě přihlíželo asi tři sta návštěvníků zoo, hlavní část oslav se odehrála ve výběhu goril, zatímco zvířata odpočívala v ložnicích. Malý Tatu dostal od zaměstnanců zoo plyšovou hračku, dřevěné autíčko, kopací míč a pomeranče. „Původně jsem ji chtěla přinést banány, ale ošetřovatelé to nechtěli,“ řekla Bílá.

close zoom_in

Pyšný otec Richard.

Podle Marka Ždánského, který se o zvířata stará, mají banány příliš cukru a gorily po nich snadno tloustnou. S prázdnou neodcházela ani zpěvačka, která přiznala, že gorilí samec Richard ji připomíná jejího manžela, a že v zoo se nejraději chodí dívat na vlky. Zaměstanci zahrady ji předali Tatuovu podobiznu s otiskem tlapky. Gorilí mládě dostalo jméno Tatu, protože to ve svahilštině znamená „tři“. „Jedna“ neboli Moja se jmenuje jeho sestra, dvojku zahrada vynechala, kvůli mrtvému potomkovi, kterého v dubnu porodila Kamba.