V ulici se nachází hned několik firem. Jsou zde také autobusové garáže Arriva. Místní provoz je tedy značný i proto, že řidiči využívají silnici jako zkratku z Michle do Vršovic. Za stavem vozovky stojí majetkoprávní vztahy. Část totiž vlastní autocentrum.

Přečtěte si: Může za propad Vysočanské estakády oprava domu

Výmoly mapuje internetová stránka

„Silnice je rok od roku v horším stavu. Kdysi rychlá zkratka z Michle do Vršovic je dnes téměř nepoužitelná. Už nepomáhá ani kličkování, stejně vždy alespoň jeden výmol vymetu. A když jedu autobusem místního dopravce, již se nedivím, že v něm vše tak moc vrže a tříská," stěžoval si pražský řidič Jan Kodrla.

Díry a výmoly mapuje stránka Výmoly.cz, díky projektu se daří nejrůznější riziková místa dobře odstraňovat. Ovšem ulici U Seřadiště zatím nepomohlo ani několikeré prvenství v soutěži o nejhorší silnici. Místo opravy zde došlo ke snížení rychlosti.

Problémem je vlastnictví objektu 

„Radnice městských částí v tomto ohledu mají jen omezené možnosti, protože nám vozovky nepatří. Patří Praze a stará se o ně Technická správa komunikací (TSK). Snažíme se ale být aktivní a předáváme této organizaci podněty od občanů," uvedl mluvčí Prahy 10 Vít Novák.

Plány na opravu by byly, ovšem problém je ve vlastnictví objektu. „V ulici U Seřadiště situaci komplikují majetkové vztahy. Významná část této silnice je majetkem soukromé osoby. Řešení je nicméně, zdá se, v dohledu," řekl Novák.

Ulice slouží jako zkratka

TSK je podle všeho optimistická, protože ulice U Seřadiště figuruje v jejím letošním plánu investic. Podle zveřejněného harmonogramu by měla rekonstrukce začít v červenci a trvat až do roku 2019.

„Ulice slouží pouze jako zkratka, ale na druhou stranu řidiči, kteří ji využívají, ušetří Vršovickou. Takže jsme si řekli, že opravu uděláme, i když bude dražší," uvedl náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek.

Čtěte také: Může za propad Vysočanské estakády oprava domu