Ceny příměstských táborů se pohybují od několika set do až 2000 korun za pět dní, dražší jsou například s jízdou na koních. Pobytové tábory jsou většinou od 2500 do 4000 korun za týden, cena se liší i podle typu ubytování.

Prahy hlásí plno

Termíny táborů mimo Prahu jsou z většiny obsazeny. Podle ředitele DDM z Prahy 10 Romana Urbance byly některé termíny jejich táborů obsazeny už odpoledne 3. ledna, kdy začalo přihlašování. Plno mají všechny domácí tábory tohoto DDM, zbývají místa jen na zahraničních. Podobně je na tom i DDM v Praze 5, naopak DDM Stodůlky zbývá ještě asi 20 procent míst. Podle ředitelky DDM Prahy 9 Vladimíry Dvořákové zájem o pobytové tábory klesá.

Děti často jezdí na tábory opakovaně. „Zhruba dvě třetiny dětí se vrací z minulých let a z některých odrostlých dětí jsme již vychovali praktikanty nebo táborové vedoucí," vysvětlila Eva Němcová z DDM Ulita z Prahy 3. Některé domy dětí pořádají i tábory pro rodiče s dětmi, například smíchovský nebo Ulita z Prahy 3. Zajímavostí je i pobytový tábor pro seniory, který pořádá Hobbycentrum z Prahy 4.

Jsou ještě někde volná místa? 

Obsazená je i většina příměstských táborů, tedy těch, kdy děti chodí na noc spát domů. „Aktuálně měníme poměr počtu táborů mezi pobytovými a příměstskými, o které je každým rokem větší zájem," řekl Zbyněk Lála pověřený řízením DDM Jižní Město. Meziročně kapacitu navýšili o 40 procent. Často jsou příměstské tábory zaměřené tematicky – například sportovní, turistické nebo výtvarné. Podle Radany Srncové z DDM Prahy 2 byly jimi pořádané příměstské tábory už v únoru obsazeny z 90 procent.

Zbývá například několik míst na táboře pro starší děti zaměřeném na počítače a programování, který pořádá DDM v Praze 5. Volná místa má také domov dětí a mládeže v Praze 6, kde je obsazeno 19 z 23 táborů. Někde pořádají příměstské tábory i pro předškolní děti, jejich školky jsou přes prázdniny často zavřené. I o ty mají rodiče velký zájem a jsou už většinou plné.

Čtěte také: Ve středních Čechách roste zájem o pobytové i příměstské tábory