Táborníci na jazykovém táboře se letos vydají na dobrodružnou pouť časem, užijí si hry na mumie, rytířské zápasy, rýžování zlata na Klondiku i výrobu šperků pro královskou rodinu. „Tábory pořádáme už šestým rokem," řekla ředitelka Mateřské školy Korycanská Jarmila Kotrbová. „Pro rodiče představují tábory ideální alternativu, jak zajistit dětem kvalitní prázdninový program v době, kdy jsou školky zavřené. Sjíždějí se nám sem děti z celé Prahy 8," dodala.

Příměstské tábory upřednostňují ty děti, které si ještě netroufnou odjet na týdenní tábor. Na děti čeká pět dní plných dobrodružství a zážitků. „Zatímco minulý rok jsme zkoumali vesmír, letos se společně vydáme na dobrodružnou pouť proti proudu času," prozradila táborová metodička Michaela Pavlátová. „Vyzkoušíme si, jak lidé žili v dobách minulých - ve starověku či středověku, a nahlédneme dokonce i do budoucnosti. To vše samozřejmě prostřednictvím zábavných her, aktivit a soutěží," říká Pavlátová.

Volná místa budou na letních příměstských táborech tak do konce dubna. Rodiče ale můžou sehnat pobyt i na poslední chvíli až o prázdninách. Záleží, jaký druh zábavy chtějí dítěti nabídnout.