Kdokoliv, ať už fyzická nebo právnická osoba, má od září možnost „adoptovat“, respektive pronajmout si v modernizovaném kině Světozor sedačku na dobu pěti let. Adopce vyjde zájemce na 5 000 Kč v případě jedné sedačky, dvojsedačka přijde na 7 000 Kč. Právnické osoby zaplatí 20 000 Kč. Po rekonstrukci se kapacita Velkého sálu sníží ze současných 488 na 356 sedadel a všechny jsou nabídnuty k adopci. Adopcí však majiteli sedačky nárok na příslušné místo nevzniká. „Vzhledem k tomu, že vstupenky jsou ve Světozoru neadresné, bude muset adoptivní rodič přijít zavčasu, aby si ji obsadil. Ale třeba režisér Petr Zelenka, jeden z kmotrů adopce, se těší, že na jeho sedačce budou vždy sedět krásné mladé dívky,“ říká Jana Kostelecká, vedoucí projektu modernizace Světozoru.

Jméno adoptivního rodiče ponese příslušná sedačka a čestné místo si získá i na děkovném panelu při vstupu do sálu. Na webových stránkách se pak majitelé mohou prezentovat osobními mini profily. „Adopci sice spouštíme u příležitosti projektu modernizace, ale není na ni přímo vázaná. Vhlavě ji nosíme už delší dobu coby způsob, jak vytvořit kolem Světozoru filmový spolek a zároveň spolufinancovat naši nabídku pro diváky,“ sdělila Kostelecká k tomu, co vše si od adopce sedaček slibují. Vedle příjemného pocitu z podílu na rozvoji a zachování artového kina v centru Prahy dobrovolní dárci získají také automatické členství v jakémsi klubu přátel Světozoru, kam se už teď řadí kmotři a kmotřenky Helena Třeštíková, Eva Zaoralová, Magdalena Kožená, Matěj a Petr Formanovi nebo ředitel Zoo Praha Petr Fejk.

Pro členy klubu pořadatelé plánují speciální projekce a jiné programy určené výhradně pro adoptivní rodiče. Ti také adopcí zdarma získají voucher, předplatné na deset projekcí dle vlastního výběru. Darovací částku je přitom také možné odečíst ze základu daně. Více informací najdete na internetových stránkách www.kinosvetozor.cz/adopce.