Závody se konaly od 22. do 31. července. Třiatřicetiletá pražská policistka Lenka Rendlová soutěžila v závodech takového typu již podruhé. Získala čtyři zlaté medaile a jednu stříbrnou v plavání prsou na tratích 50 a 100 metrů, kraula na 100 metrů a za polohový závod na 200 metrů.

Minulá středoevropská jamboree.
Do metropole se sjelo přes tisíc skautů, program se odehrává i v okolí Prahy

„Dále obdržela ještě tři zlaté medaile ze štafetových disciplín. Úspěšnou policejní sportovkyni podporovala celá její rodina i kamarádi,“ uvedla policejní mluvčí Martina Špryslová.

Druhým reprezentantem pražské policie byl třicetiletý příslušník speciální pořádkové jednotky Jakub Rác. V soutěži se objevil poprvé. V plavání kraula obhájil páté místo na trati 50 metrů, čtvrté místo na trati 100 metrů a páté místo v plavání motýlka na trati 50 metrů.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.

„Také získal ocenění ze štafetových disciplín za první, druhé, třetí a čtvrté místo. Pro policistu je tento závod celoživotním zážitkem a svůj výkon hodnotí pozitivně,“ dodala mluvčí.