Letošní běh si nenechala utéct také řada umělců i sportovců. Chvíli před startem také stihl do Stromovky přiběhnout herec Ondřej Vetchý, který spolu s Gabrielou Soukalovou, zlatou olympijskou vítězkou Evou Samkovou a hercem Davidem Novotným běh odstartovali. „Podpořit Světlušku je super a je to fakt jednoduchý. A vidět za sebou celý ten roj Světlušek vypadá hrozně hezky," říká Eva Samková.

Noční atmosféru si pochvalovala také Gabriela Soukalová. „Nečekala jsem, že tu bude tolik lidí, atmosféra s čelovkami je nádherná. Tomu se denní závod nemůže vyrovnat. Bohužel jsem kvůli zdravotním komplikacím nemohla běžet jako trasér, ale věřím, že příští rok si to vynahradím," sdělila Soukalová.

Světluška, tradiční sbírkový projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, svítí letos na cestu nevidomým dětem a dospělým už jedenáctým rokem. Přispívá jim na speciální pomůcky, které „mluví" nebo mají hmatový displej, na psí vodící pomocníky, na osobní asistenty dětem, aby mohly chodit do běžných škol se zdravými kamarády, a seniorům, aby mohli trávit podzim života doma a nikoli v ústavu.