Vedení metropole doteď připravovalo návrh, podle kterého se měla regulace týkat výhradně sloupů veřejného osvětlení, které jsou v majetku města. Na včerejším jednání ale radní od tohoto záměru ustoupili na návrh náměstkyně primátorky Petry Kolínské (Trojkoalice/Zelení), která připraví s Institutem plánování a rozvoje nový návrh.

Obyvatele obtěžuje světlo svítící do oken

„Podle mě by bylo mnohem logičtější regulovat všechny reklamní zdroje světelného smogu nejen menší plochy na městských sloupech, ale samozřejmě také osvětlené billboardy a megaboardy podél silnic, které jsou většinou na soukromých pozemcích. Prosadit změnu nebude jednoduché, ale zájem o klidný spánek Pražanů by měli mít politici napříč všemi stranami."

Podle Kolínské obtěžuje světlo z reklam obyvatele těch domů, kde svítí celou noc do oken, a rizikové může být i pro řidiče v místech s velkou koncentrací světelných billboardů, např. na magistrále. Podle budoucí regulace by tak např. mohla vzniknout povinnost vypínat všechny světelné reklamy mezi jednou a pátou hodinou ranní.