Sedmou je demonstrace Autonomních nacionalistů u sochy Františka Palackého. Na osmnácté výročí sametové revoluce chtějí pohřbít svobodu slova. Místo vybrali záměrně, protože demonstraci nemusejí nahlašovat úřadům. Oslavy bude hlídat 250 strážníků a 550 republikových policistů. „Pokud bude na Palackého náměstí někdo dělat něco nezákonného, magistrátní úředník bude na místě, aby případně shromáždění rozpustil,“ řekl náměstek primátora Rudolf Blažek.

1. Na Národní třídě mezi Spálenou a Voršilskou se odpoledne po půl páté uskuteční vzpomínkové shromáždění k zachování demokracie. Očekává se asi 500 účastníků.

2. V Žitné ulici hodinu po poledni uctí asi 20 lidí památku Jana Opletala a studentů hájících akademické svobody. V dolní části Václavského náměstí se od dopoledne uskuteční připomenutí důsledků sametové nedůslednosti v roce 1989. Sejít semáasi 500 lidí.

3. Na Staroměstském náměstí se u sochy Jana Husa sejde sto až dvě stě lidí, kteří chtějí upozornit na zločiny odebírání orgánů živým lidem v Číně a na další zločiny komunismu. Průvod s živým orchestrem pak půjde z náměstí na Karlův most. Druhá část průvodu povede z Nerudovy ulice na Hradčanské náměstí.

4.– 5. Židovská obec a Židovská liberální unie si až do konce roku zabraly prostory bývalé židovské čtvrti. Protestují proti neonacistickému hnutí a zároveň vzpomínají na důsledky křišťálové noci.

6. Na Václavském náměstí u sochy svatého Václava bude zítra odpoledne asi tisíc lidí demonstrovat proti porušování principů demokracie v souvislosti s jednáním o umístění radarové základny USA na území ČR. Ti pak chystají průvod k Úřadu vlády.