Centrum sportů

Vedení pražské radnice se rozhodlo, že právě rozlehlé pozemky kolem Šutky by se měly stát centrem vodních sportů při plánovaných olympijských hrách v metropoli. Město tak změnilo svůj původní záměr, že by vodní sportovci při olympiádě změřili své síly na Maninách v Praze 7. „Maniny budou využity komerčně, celé území, asi 200 tisíc čtverečních metrů, pustíme na trh,“ poznamenal Klega. Vzniknout by tam měly parky, administrativní prostory a velký podíl by mělo zabírat bydlení.

Penězi získanými prodejem pozemků na Maninách chtějí radní zaplatit dostavbu Šutky. Studie rozvoje této lokality, kterou Klega včera představil, totiž předpokládá, že se Šutka změní v akvacentrum. Kromě dvou bazénů vznikne v areálu dětské brouzdaliště a bazén pro neplavce v podobě pěti olympijských kruhů. „Mělo by z toho být druhé Podolí na opačném konci města,“ konstatoval náměstek.

Levná olympiáda

Novou koncepci podle Klegy podporuje Tomáš Petera, ředitel nedávno založené společnosti Praha olympijská, která od města dostala do vínku patnáct milionů korun. „Pro olympiádu by se k venkovnímu bazénu přidaly tribuny a zastřešil by se. Po hrách by se většina z toho demontovala,“ řekl autor studie Martin Rybář.

„Tyto nízkonákladové, po skončení olympiády lehce odstranitelné úpravy představují pro město ekonomicky velmi výhodnou variantu,“ dodal Rybář. Dostavba bazénu by měla město přijít na 350 milionů korun a návštěvníci by měli mít k dispozici vířivky, tobogány, divokou řeku a bohaté zázemí včetně šatny pro tisíc návštěvníků, sauny, posilovny, tělocvičny, restaurace či solária.