VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Studenti: Naší největší předností je silná angličtina

Deník ve spolupráci s magistrátem nabízí seriál Praha očima studentů. Žáci středních škol v něm vyjadřují názor na studium i na život v metropoli. Tento týden odpovídali studenti Střední odborné školy pro administrativu EU v Praze 9. Hovořili jsme s nimi o tom, jak je škola připravuje na budoucí profesi, případně studium na vysoké škole.

7.12.2017
SDÍLEJ:

SOŠ administrativy EU.Foto: Archiv VLP / Šťastný Vladimír

Iva Nováková, 19 let: Studuji Řízení lidských zdrojů. Na tuto školu jsem chtěla už od šesté třídy a studium tady mě jen utvrdilo v tom, že se tomuto oboru chci v budoucnu věnovat. Baví mě práce s lidmi a zajímá mě koncept přijímacího řízení i to, jak funguje. Na rozdíl od jiných škol máme hodně odborných předmětů, jako je personální management nebo účetnictví. Máme také cvičnou kancelář s fiktivní společností. Na ní si intenzivně cvičíme reálné situace, jejichž uplatnění jsem si už několikrát vyzkoušela v praxi na personálním oddělení. Určitě bych ráda pokračovala studiem na vysoké škole. Zaujala mě Vysoká škola ekonomie a managementu. Jednou bych chtěla vlastní personální agenturu. Jsem typ člověka, který vždy věděl, co chce, a jdu si za tím.
SOŠ administrativy - Iva Nováková.

Kateřina Sauerová, 18 let:
Můj obor je Provoz diplomatických služeb. Absolvovala jsem praxi na americké ambasádě, což pro mě byla velká zkušenost. Viděla jsem totiž, jak funguje zahraniční politika v praxi. Rozhodně bych ráda šla na vysokou školu, líbila by se mi politologie a historie. Hlásím se do Prahy a do Londýna. Přijímací řízení se hodně liší. Na českou školu se dělají Scio testy. S tím nám na škole hodně pomáhá pan učitel na Základech společenských věd. Na školu do Londýna bylo potřeba napsat motivační dopis, který je velice důležitý, a mít také doporučení od někoho z učitelů. Také je zásadní mít angličtinu na úrovni C1, s čímž mi škola pomohla skvěle. Půlka naší třídy totiž na začátku prváku napsala vstupní test z angličtiny na více než 85 procent. Utvořili nám tak speciální skupiny se zvláštními osnovami, díky čemuž jsme měli už od počátku angličtinu pokročilejší, než je standard. Díky tomu jsem se na tu požadovanou úroveň dostala. Normálně se totiž maturuje na nižší úrovni, tedy B1 a B2.


SOŠ administrativy - Kateřina Sauerová.

Anežka Mikošková, 18 let:
Studuji Právní administrativu. Právo mě zajímalo vždy a chci se mu věnovat i dál. Konkrétně se chci zaměřit na trestní právo, tudíž bych ráda šla na Policejní akademii. Pro přijetí má škola své vlastní znalostní testy a také jazykový test. Na ten se cítím díky této škole připravená velmi dobře. Navíc jsem měla možnost v rámci školní praxe vyjet na měsíc do zahraničí. Paní učitelka mi také poradila, kde najdu veškeré informace a cvičné otázky k přijímačkám. Co se týče výuky, nemám žádnou výtku, výuka je tu pestrá, tudíž se mi nestalo, že bych se tu někdy nudila. Ale jsem holka, takže možná tělocvik bych oželila.
SOŠ administrativy - Anežka Mikošková.

Ondřej Pajer, 19 let:K právu mě hodně vedli rodiče už od dětství, takže studuji Právní administrativu. Na praxi jsem byl na týden v Bruselu, kde jsme chodili na výbory a dělali z nich zápisy. Díky tomu jsem si výrazně procvičil také angličtinu. Práva bych chtěl dál studovat v Praze, v Brně nebo v Olomouci. Zrovna teď v sobotu dělám Scio testy. Učitelé to s námi naštěstí hodně procvičují. Je totiž rozdíl, když si projdete test sám, nebo když vám pomůže učitel, který najde chyby a vysvětlí vám i to, proč to nebylo dobře.
SOŠ administrativy - Ondřej Pajer.

Tereza Trajboldová, 18 let:Můj obor je Provoz diplomatických služeb, ale zjistila jsem, že to není směr, kterým bych chtěla jít, ekonomika a veřejná správa není pro mě. Ráda píši, takže bych chtěla zkusit žurnalistiku. Univerzita Karlova má ale vlastní přijímací test z obec-ného přehledu. Myslím si ale, že ho mám, jelikož jsme na škole, především díky předmětům, jako je veřejná správa a geopolitika, k němu vedeni. Také jsem měla štěstí na profesory cizích jazyků, které budou podle mě hrát při přijímačkách velkou roli.
SOŠ administrativy - Tereza Trajboldová.

Petr Zdichynec, 17 let:Studuji Mediální komunikaci a mé představy do budoucna jsou jasné. Chtěl bych se věnovat psaní. Uvažuji o kreativním psaní, dokonce jsem teď dopsal knížku, a láká mě i žurnalistika. Rád také natáčím a fotím. V rámci praxe jsem dělal PR Městským divadlům pražským. Vyzkoušel jsem si tak dělat plakáty, PR videa nebo psát tiskové zprávy. Učitelé jsou tu velmi vstřícní, a kdykoli něco potřebuji, mohu za nimi přijít pro radu i pomoc.
SOŠ administrativy EU - Petr Zdichynec.

Autor: Andrea Grubnerová

7.12.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Věda a výzkum - Věda a výzkum Výzkumný a vědecký pracovník 25 000 Kč

Technici a laboranti v biologických a příbuzných oborech (kromě zdravotnických) Vedoucí kontrolní analytické laboratoře. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce:, " Mikrobiologické stanovení hotových kosmetických produktů, materiálu, tekutin, " Evidence, tvorba mikrobiologických protokolů, " Koordinace při přípravě vzorků, " Dodržování standartu GMP, " Vedení teamu kontrolní analytické laboratoře , " Tvorba a vývoj receptur impregnačních tekutin, " Registrace nových výrobků na CPNP, , Požadavky:, " SŠ / VŠ vzdělání chemického směru, " Znalosti mikrobiologie pro kosmetické výrobky, " Nutnost praxe v mikrobiologii, " spolehlivost, pečlivost, svědomitost, " nutná znalost anglického nebo německého jazyka, " rychlost, zručnost, samostatnost, " čistý trestní rejstřík, " řidičský průkaz sk.B. Pracoviště: Wet wipes international s.r.o.001, 252 64 Velké Přílepy. Informace: Petra Nováková, +420 315 636 014.

Státní a veřejná správa - Státní a veřejná správa Úředník veřejné správy 18 800 Kč

Specialisté v oblasti hospodaření s majetkem státu a organizací referent/referentka oddělení Hospodaření s majetkem v účetnictví I. odboru Hospodaření s majetkem státu. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18800 kč, mzda max. 28320 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: požadavky na uchazeče:, , vyšší odborné vzdělání nebo střední vzdělání s maturitní zkouškou, právní nebo ekonomický obor výhodou, znalost zákona č. 219/2000 Sb., orientace v ostatních právních předpisech týkajících se předmětné oblasti výhodou, zkušenosti se správou majetku výhodou, znalost práce s PC (MS Office, internet, ASPI) , adaptabilita ve vnitřních informačních systémech Úřadu, samostatnost, spolehlivost, komunikační schopnost, pečlivost, státní občanství České republiky, občanství jiného členského státu Evropské unie nebo občanství státu, který je smluvním státem Dohody o Evropském hospodářském prostoru, trestní bezúhonnost, splnění podmínek ustanovení § 17 odst. 2 a odst. 3 zákona č. 201/2002 Sb., , charakteristika pracovního místa:, , komplexní zajišťování majetkové správy (nabývání, pronájmu, prodeje a jiných forem dispozice s tímto majetkem, spolupráce s příslušným katastrálním pracovištěm, komunikace s fyzickými osobami) na území hlavního města Prahy dle zákona č. 219/2000 Sb.. Pracoviště: Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových - 001, Rašínovo nábřeží, č.p. 390, 128 00 Praha 28. Informace: Martina Agyagosová, +420 225 776 686.

Výroba - Výroba Elektrotechnici a technici energetici 30 000 Kč

Inženýři projektanti, konstruktéři v ostatních oborech Projektant sprinklerového SHZ. Požadované vzdělání: střední nebo střední odborné bez maturity a bez vyučení. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 30000 kč, mzda max. 40000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: místo výkonu práce: Pekařská č.p. 621/7,155 00 Praha 5, kontakt: Egyházi Jana, tel.: 225 988 986, e-mail: j.egyhazi@tpicr.cz, Náplň práce:, Projekční práce je zaměřena na:, - externí projekty pro projekční kanceláře (od stavebního povolení až po realizační dokumentaci), - podporu pro oddělení servisu a pro malé zakázky, - podporu realizace (koordinace a změny v průběhu realizace), - podporu pro nabídky (optimalizace řešení, dimenzování), V rámci projektování klasických vodních SHZ bude projektant získávat zkušenosti zejména v:, - zatřídění provozu a výběru vhodného řešení, - volbě komponentů, rozmístění sprinklerů, - projektování potrubní sítě, - dimenzování zdroje vody, čerpadel, hydraulický propočet, Předpoklady pro výkon práce:, - VŠ technické vzdělání (zejména fakulta stavební nebo strojní), - nebo SŠ vzdělání s praxí v projekci, - dobrá znalost práce s AutoCAD, - středně pokročilá znalost anglického jazyka (projekční nástroje jsou v Aj), - řidičský průkaz skupiny B, - výhodou znalost standardů z oblasti požární ochrany, Podmínky pro výkon práce:, - moderní kanceláře v Praze, u metra Nové Butovice , - vybavení potřebné pro výkon práce (hardware, software) , - vzdělávání pro udržení a případný rozvoj kvalifikace, - zázemí stabilní firmy, - benefity, stravenky, týden dovolené navíc, atd.. Pracoviště: Tpi česká republika s.r.o.-002, Pekařská, č.p. 621, 155 00 Praha 515. Informace: Jana Egyházi, +420 225 988 986.

Cestovní ruch a hotelnictví - Noční recepční 115 Kč

Do ***hotelu v Praze 1 přijmeme sympatického kolegu nebo kolegyni na pozici noční recepční. Směny od 19 do 7 hod. Požadujeme příjemné vystupování, znalost AJ, další jazyk výhodou, znalost práce na PC. V recepci používáme hotelový systém Hores - rádi zaučíme. Nabízíme možnost HPP nebo jako dlouhodobou brigádu, např. pro studenty. V případě HPP jsou samozřejmostí příplatky za noční služby, svátky a práci o víkendu. Plat 115 Kč/hodina


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační snímek.
2 10

Ubraňte se násilníkům, učí seniory odborníci

Ve čtvrtek došlo k výbuchu v chemičce Synthos při čištění nádrže. Zahynulo šest dělníků.
AKTUALIZOVÁNO
53

Výbuch v chemičce zabil šest lidí. Ránu slyšeli v širokém okolí

Vltava v neděli uvítá jaro

Vltava v neděli ožije lodičkami, šlapadly a spoustou další zábavy pro malé i velké. Sezónu zahajuje Vševltavský spolek, který umožní tento den návštěvníkům využít zdarma vodní hladinu Vltavy.

Asi 200 lidí prošlo Prahou. Upozornili na násilí na ženách a klimatické změny

Přibližně 200 lidí dnes prošlo Prahou v rámci akce Ženy na hrad! Protestovali proti prezidentovi Miloši Zemanovi i proto, aby upozornili na klimatické změny a násilí na ženách. Akci uspořádala Koalice 8. března, která sdružuje feministická hnutí a další organizace. Podobné demonstrace dnes proběhly i ve Španělsku, kde ženy také protestovaly proti násilí a za rovné platy.

Miloš Zeman složil slib. Část hostů během prezidentova projevu odešla

/FOTOGALERIE/ Miloš Zeman složil dnes odpoledne prezidentský slib a zahájil tím druhé pětileté funkční období. Slavnostního ceremoniálu ve Vladislavském sále Pražského hradu se účastní i poslanci, senátoři, členové vlády nebo část hejtmanů. Zeman byl zvolen prezidentem na konci ledna, když ve druhém kole přímé volby porazil bývalého předsedu Akademie věd Jiřího Drahoše.

STAN a TOP 09 zřejmě půjdou do komunálních voleb v Praze společně

Přestože to ani jedna ze stran ještě oficiálně nepotvrdila, zítřejší společná tisková konference mnohé naznačuje. Stejně tak jako hlasy ze zákulisí. TOP 09 a STAN by měly jít do komunálních voleb v Praze společně.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT