VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Studenti: Naší největší předností je silná angličtina

Deník ve spolupráci s magistrátem nabízí seriál Praha očima studentů. Žáci středních škol v něm vyjadřují názor na studium i na život v metropoli. Tento týden odpovídali studenti Střední odborné školy pro administrativu EU v Praze 9. Hovořili jsme s nimi o tom, jak je škola připravuje na budoucí profesi, případně studium na vysoké škole.

7.12.2017
SDÍLEJ:

SOŠ administrativy EU.Foto: Archiv VLP / Šťastný Vladimír

Iva Nováková, 19 let: Studuji Řízení lidských zdrojů. Na tuto školu jsem chtěla už od šesté třídy a studium tady mě jen utvrdilo v tom, že se tomuto oboru chci v budoucnu věnovat. Baví mě práce s lidmi a zajímá mě koncept přijímacího řízení i to, jak funguje. Na rozdíl od jiných škol máme hodně odborných předmětů, jako je personální management nebo účetnictví. Máme také cvičnou kancelář s fiktivní společností. Na ní si intenzivně cvičíme reálné situace, jejichž uplatnění jsem si už několikrát vyzkoušela v praxi na personálním oddělení. Určitě bych ráda pokračovala studiem na vysoké škole. Zaujala mě Vysoká škola ekonomie a managementu. Jednou bych chtěla vlastní personální agenturu. Jsem typ člověka, který vždy věděl, co chce, a jdu si za tím.
SOŠ administrativy - Iva Nováková.

Kateřina Sauerová, 18 let:
Můj obor je Provoz diplomatických služeb. Absolvovala jsem praxi na americké ambasádě, což pro mě byla velká zkušenost. Viděla jsem totiž, jak funguje zahraniční politika v praxi. Rozhodně bych ráda šla na vysokou školu, líbila by se mi politologie a historie. Hlásím se do Prahy a do Londýna. Přijímací řízení se hodně liší. Na českou školu se dělají Scio testy. S tím nám na škole hodně pomáhá pan učitel na Základech společenských věd. Na školu do Londýna bylo potřeba napsat motivační dopis, který je velice důležitý, a mít také doporučení od někoho z učitelů. Také je zásadní mít angličtinu na úrovni C1, s čímž mi škola pomohla skvěle. Půlka naší třídy totiž na začátku prváku napsala vstupní test z angličtiny na více než 85 procent. Utvořili nám tak speciální skupiny se zvláštními osnovami, díky čemuž jsme měli už od počátku angličtinu pokročilejší, než je standard. Díky tomu jsem se na tu požadovanou úroveň dostala. Normálně se totiž maturuje na nižší úrovni, tedy B1 a B2.


SOŠ administrativy - Kateřina Sauerová.

Anežka Mikošková, 18 let:
Studuji Právní administrativu. Právo mě zajímalo vždy a chci se mu věnovat i dál. Konkrétně se chci zaměřit na trestní právo, tudíž bych ráda šla na Policejní akademii. Pro přijetí má škola své vlastní znalostní testy a také jazykový test. Na ten se cítím díky této škole připravená velmi dobře. Navíc jsem měla možnost v rámci školní praxe vyjet na měsíc do zahraničí. Paní učitelka mi také poradila, kde najdu veškeré informace a cvičné otázky k přijímačkám. Co se týče výuky, nemám žádnou výtku, výuka je tu pestrá, tudíž se mi nestalo, že bych se tu někdy nudila. Ale jsem holka, takže možná tělocvik bych oželila.
SOŠ administrativy - Anežka Mikošková.

Ondřej Pajer, 19 let:K právu mě hodně vedli rodiče už od dětství, takže studuji Právní administrativu. Na praxi jsem byl na týden v Bruselu, kde jsme chodili na výbory a dělali z nich zápisy. Díky tomu jsem si výrazně procvičil také angličtinu. Práva bych chtěl dál studovat v Praze, v Brně nebo v Olomouci. Zrovna teď v sobotu dělám Scio testy. Učitelé to s námi naštěstí hodně procvičují. Je totiž rozdíl, když si projdete test sám, nebo když vám pomůže učitel, který najde chyby a vysvětlí vám i to, proč to nebylo dobře.
SOŠ administrativy - Ondřej Pajer.

Tereza Trajboldová, 18 let:Můj obor je Provoz diplomatických služeb, ale zjistila jsem, že to není směr, kterým bych chtěla jít, ekonomika a veřejná správa není pro mě. Ráda píši, takže bych chtěla zkusit žurnalistiku. Univerzita Karlova má ale vlastní přijímací test z obec-ného přehledu. Myslím si ale, že ho mám, jelikož jsme na škole, především díky předmětům, jako je veřejná správa a geopolitika, k němu vedeni. Také jsem měla štěstí na profesory cizích jazyků, které budou podle mě hrát při přijímačkách velkou roli.
SOŠ administrativy - Tereza Trajboldová.

Petr Zdichynec, 17 let:Studuji Mediální komunikaci a mé představy do budoucna jsou jasné. Chtěl bych se věnovat psaní. Uvažuji o kreativním psaní, dokonce jsem teď dopsal knížku, a láká mě i žurnalistika. Rád také natáčím a fotím. V rámci praxe jsem dělal PR Městským divadlům pražským. Vyzkoušel jsem si tak dělat plakáty, PR videa nebo psát tiskové zprávy. Učitelé jsou tu velmi vstřícní, a kdykoli něco potřebuji, mohu za nimi přijít pro radu i pomoc.
SOŠ administrativy EU - Petr Zdichynec.

Autor: Andrea Grubnerová

7.12.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Videosouhrn Deníku – čtvrtek 14. prosince 2017

Tříletý polobezdomovec a brutální agresor v tramvaji: Prohlédněte si videa dne

Ke zbytkům trojské lávky dorazily dva vyprošťovací tanky hasičů.
AKTUALIZOVÁNO
2

Zbytky Trojské lávky vyzvedávaly z vody vyprošťovací tanky

Videosouhrn SPECIÁL: Česko zpívalo koledy. Podívejte se

Ve stejnou chvíli zpívalo neuvěřitelných 125 tisíc lidí po celé zemi stejné vánoční koledy. Přinášíme vám speciální vydání videosouhrnu, díky kterému budete moci nasát vánoční atmosféru z mnoha míst najednou.

Příčinou pádu trojské lávky nejspíš byla systémová konstrukční chyba

Kvůli předběžnému závěru vyšetřování zavírá lávku stejné konstrukce i Nymburk. Chybějící spojení břehů mezi Trojou a Císařským ostrovem vyřeší přívoz nejspíš ještě před Vánocemi. 

EXKLUZIVNĚ

O osudu fotbalového Ďolíčku nejspíš rozhodne už zítřejší zastupitelstvo

Zastupitelé budou hlasovat o změně usnesení, která má odblokovat odkup areálu stadionu od realitní společnosti. Pokud by změna hlasováním neprošla, fotbal by na legendárním místě skončil nejspíš po konci ligové sezony. Návrh na změnu kupní smlouvy provázejí pochybnosti.

Magistrát podal trestní oznámení kvůli zřícené lávce v Troji

Kauza zřícené lávky v Troji má další pokračování. Praha zastoupená ředitelkou magistrátu Martinou Děvěrovou podala trestní oznámení na neznámého pachatele s podezřením, že by mohlo jít o trestný čin z nedbalosti. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT