Mléko, sýry, smetana, ale i masné výrobky. Česká zemědělská univerzita nabídne svých studentům další možnosti praktické výuky. V rámci plánovaných investic totiž vystaví Výukové centrum zpracování zemědělských produktů Fakulty Agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů.

Výrobky se budou prodávat v univerzitním areálu

„Projekt má ambice prostřednictvím reálných výrobních provozů významně zlepšit úroveň praktického vzdělávání,“ popsala mluvčí univerzity Jana Kašparová. V budově tak budou zbudovány maloobjemové provozy ke zpracování masa a mléka, kompletní pekárna, experimentální mikropivovar či technologie na zpracování ovoce a zeleniny.

Studenti tak budou vyrábět veškerý možný sortiment, u masa od studených a teplých výrobků až například po salámy. U mléčných produktů půjde o mléko, ale i tvaroh, smetanu či trvanlivé sýry. „V budově je naplánována také prodejna, počítá se tedy s tím, že se výrobky budou prodávat v rámci univerzitního areálu,“ doplnila Kašparová.

Vyrostou i nové stavby

Kromě výukového centra v suchdolském areálu v nejbližších letech vyroste nový High-tech pavilon Fakulty lesnické a dřevařské. Ten se začal stavět na začátku března letošního roku. „Hotovo by mělo být do konce roku 2019,“ uvedla mluvčí.

Stavba téměř za 80 milionů nabídne moderní zázemí pro studenty. Vznikne tu například specializovaná výuková laboratoř metod dálkového průzkumu Země či laboratoř protipožární ochrany lesa. Součástí projektu je i zelená střecha, která bude zároveň sloužit výuce. „Na střeše budou umístěné přístroje například pro měření fyziologických parametrů pěstovaných rostlin s online přenosem dat do laboratoří,“ uzavřela mluvčí.

Dalším plánovaným projektem je Pavilon tropického zemědělství. Finance poputují i na opravy auly ČZU. Celkově tak univerzita do konce roku 2019 investuje do výstavby a oprav na 600 milionů korun.