První je plný pouťových sladkostí. Perníčky ovšem mají popraskanou polevu a žužu se při pohledu na ně třese, aby ho někdo z neúhledného regálu raději odnesl do tepla. Co ale opravdu doplňuje pohled na smutně umdlévající a pokleslé větve stromečku, je punč nebo svařené víno z druhého stánku.

Trvá to jen pět minut, než vám horkou vodu s podivnou instantní směsí nebo s panákem lahvového „Božkova" připraví pomocí skutečně rychlovarné konvice. Hostitelka je …a snad se hodí říct v této situaci „bohužel" velmi milá, veselá a přátelská. Přesto jí i při nejlepší vůli obsah automatového kelímku nelze odpustit. Jestli jste cyničtí reptalové a „kouzlo" městských Vánoc si neodpustíte parodovat, rozhodně toto „tržiště" na své svařákové cestě Prahou letos neopomeňte. Co vám vystačí cestou do nejbližší kavárny na zapití pachuti v ústech, je hra na hádání, co vám svařené víno připomíná.

Shodli jsme se s naším kolegou na tom, že jedním z přídavků je možná alpa. S vínem však horký nápoj nemá nic společného.

Zpět na rozcestník: Praha a nejlepší svařák